Reklama

Słoneczny patrol komendanta

Opublikowano:
Autor:

Słoneczny patrol komendanta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Choć Stanisław Skiba, były komendant policji w Dzikowcu, jest już na emeryturze, ale nadal patroluje. Tym razem… zachodzące słońce. Jest bowiem zapalonym miłośnikiem fotografii, który swojej pasji oddaje się już ponad pół wieku. Jak to możliwe, że największym hobby byłego już policjanta stało się uchwycenie momentu zachodzącego za horyzont słońca?

Pan Stanisław z Dzikowca właściwie od dziecka interesuje się fotografią. Pierwsze w swoim życiu zdjęcia wykonał, mając 12 lat. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Pasji oddawał się zazwyczaj podczas rodzinnych spotkań i uroczystości. – Najpierw fotografowałem sceny rodzinne, śluby, chrzty i niestety też pogrzeby. Później krajobrazy i przyrodę, a od kilkunastu lat wschody i zachody słońca – przyznaje nasz rozmówca, dla którego to właśnie głębokie barwy czerwieni porannego i wieczornego słońca stały się inspiracją do rozwijania swojej największej życiowej pasji. – Kiedy po raz pierwszy zrobiłem zdjęcie zachodu słońca gdzieś mnie tak tknęło, że rzeczywiście warto to robić. Szczególnie zachody mnie interesują. Wschody też, ale zachody najbardziej. Patrzę wieczorem, jak zachodzi słońce i gdy dostrzegam, że na niebie zaczyna się robić czerwone podświetlenie, to już widzę, że będzie coś ciekawego i warto ten moment wykorzystać – informuje pan Stanisław. Zaopatrzony w sprzęt fotograficzny wychodzi na zewnątrz i czeka na Jest to dość żmudne. Trzeba mieć przede wszystkim zmysł i wiedzieć, co się chce osiągnąć. Chodzi o kadrowanie, chodzi o tę chwilę – podkreśla nasz pasjonat.

Więcej w Korso Kolbuszowskie nr 10/09.03.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE