Reklama

Na dziecko przyjdzie czas

Opublikowano:
Autor:

Na dziecko przyjdzie czas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Najpierw skończyć studia i znaleźć odpowiedniego partnera. Potem dobrze płatna praca i koniecznie umowa na czas nieokreślony. Przydałoby się też mieszkanie, no i ślub. Tylko gdzie w tej wyliczance na idealne życie jest miejsce na dziecko?

Ola i Mateusz. Oboje mają po 28 lat. Dwa lata temu skończyli studia i zamieszkali razem. U rodziców dziewczyny. Po roku wzięli ślub, a teraz planują zakup mieszkania. O dziecku na razie nie myślą. – To nie jest tak, że my nie chcemy mieć dzidziusia. Chcemy i to bardzo, ale czasem rzeczywistość weryfikuje nasz plany. Dla nas teraz nie jest jeszcze odpowiednia pora na powiększenie rodziny – tłumaczy Ola. Co to znaczy? – Głównie chodzi o pracę, a dokładnie o moją krótką umowę. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby na czas macierzyńskiego zostać z dochodem tylko jednej osoby. Dochodzi do tego jeszcze brak własnego domu i czasowe pomieszkiwanie u moich rodziców, choć to nie jest czynnik determinujący – wyjaśnia kobieta.

Więcej w Korso nr 5/3.02.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE