Reklama

10. urodziny zespołu Le Moor z Kolbuszowej. - Marzenia zapisują pomiędzy wierszami - mówi Dorian Pik, lider kapeli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

10. urodziny zespołu Le Moor z Kolbuszowej. - Marzenia zapisują pomiędzy wierszami - mówi Dorian Pik, lider kapeli - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KULTURA Kolbuszowski zespół Le Moor w tym roku obchodził swoje 10. urodziny. Z Dorianem Pikiem, wokalistą grupy, o tym, jak muzycy wspominają minione lata, czy bycie rodzicem nie przeszkadza w koncertowaniu, kiedy można się spodziewać ich kolejnej płyty oraz czy do ich zespołu mogłaby dołączyć kiedyś kobieta, rozmawia Lidia Grabiec.

Dorian, przenieśmy się na chwilę w czasie, do momentu założenia waszego zespołu. Jak to się stało, że Le Moor powstał i skąd ta nazwa?


– Byliśmy kolegami z podwórka. Z Kubą Przyczyną jeździłem na obozy narciarskie organizowane przez UKS „Millenium” przy kolbuszowskiej „dwójce”. A Leon to mój dalszy kuzyn. Do pierwszego składu dołączył jeszcze młodszy brat Leona – Seba. To był 2005 rok. Upalny sierpień. Na ławce w parku pod „Krokodylem” ustaliliśmy, że chcemy grać. Żaden z nas jednak nie potrafi ł, a ja w szczególności.

Nazajutrz spotkaliśmy się u Kuby w garażu, podpięliśmy jakiś pożyczony sprzęt i nie odpuszczamy do dzisiaj. Kuby i Seby już z nami nie ma, ale od tamtej pory nasz skład tylko się poszerzał, a poza basistami – nikt z zespołu nie odchodził. To wielka radość, że się tak trzymamy.

A historia związana z nazwą jest zabawna. Na pierwszy koncert namówili nas koledzy z warszawskiej formacji Mama Selita i naprędce trzeba było wymyślić nazwę. Otworzyliśmy słownik wyrazów obcych. Najpierw wypadło desant, a później lemur. Pisownię udziwnił Kuba, już nie pamiętam dlaczego. I tak zostało. Nie ma to sensu, ale dobrze się skanduje dwusylabową nazwę zespołu (śmiech).

Więcej w Korso nr 48/02.12.2015

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE