Reklama

Kolbuszowa. W domu kultury malują z Luigi Priore [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Od kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbywają się ,,Plastyczne czwartki z włoskim artystą Luigi Priore”. W Kolbuszowej ze swoją twórczością zadebiutował retrospektywną wystawą w dawnej synagodze. Organizatorzy przygotowali wybitnemu włoskiemu malarzowi i rzeźbiarzowi, wspaniałe powitanie. Wernisaż i wystawa cieszyła się olbrzymim powodzeniem kolbuszowskich i nie tylko koneserów sztuki.

- Mistrza sprowadziła w nasze strony długoletnia towarzyszka życiowa, muza artysty, Agnieszka Śpiewak (poznali się we Włoszech). Spotkania czwartkowe są inicjatywą ich obojga

- wyjaśnia Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

 

 

Na zaproszenie Priore odpowiedziało kilkanaście osób, wykształconych artystów i amatorów z olbrzymią chęcią wejścia w arkana sztuk plastycznych.

- Atmosfera na zajęciach, gdzie wszyscy wspólnie z włoskim artystą wykonują różnorodne prace plastyczne, jest znakomita. Grupa realizuje motyw przewodni zaproponowany przez prowadzącego, każdy interpretuje go według własnego, doświadczenia twórczego.

Język sztuki jest językiem uniwersalnym, a Luigi Priore człowiekiem bardzo emocjonalnym, co powoduje że tworzący wspólnie z nim artyści rozumieją się bez słów

- dodaje szef MDK.

Włoch nie zna języka polskiego, lecz jego temperament południowca i niezwykle miłe, pogodne usposobienie pozwala mu często na bezpośrednie ponad werbalne porozumienie. Poza tym towarzyszka malarza jest świetnym tłumaczem (rozumiejącym doskonale jego sztukę),  a wśród uczestników zajęć są osoby znające dobrze język włoski. 

W artystycznych planach grupy prowadzonej przez Priore jest wykonanie co najmniej trzech prac plastycznych. Efekty pracy artyści planują zaprezentować na wernisażu wystawy, która planowana jest w drugiej połowie czerwca tego roku.

- Niespodziewanie Luigi Priore, wniósł do Kolbuszowej trochę włoskiego słońca, temperamentu i ciepła oraz plastycznego entuzjazmu. Kolbuszowskiemu środowisku artystycznemu, jest to bardzo potrzebne, szczególnie że wiosnę tego AD 2021 mamy wyjątkowo chłodną

- stwierdza dyrektor Sitko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy