Reklama

W Kolbuszowej odbędzie się spotkanie autorskie z archeologiem Leszkiem Krudyszem [PLAKAT]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

W Kolbuszowej odbędzie się spotkanie autorskie z archeologiem Leszkiem Krudyszem [PLAKAT] - Zdjęcie główne

Leszek Krudysz spotka się z zainteresowanymi już w najbliższy czwartek. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W najbliższy czwartek (30 czerwca) o godz. 17:30 w bibliotece publicznej w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie autorskie z archeologiem Leszkiem Krudyszem. Badacz będzie informował o wstępnych wynikach obserwacji archeologicznej, która dotyczyła zabudowy pałacu Lubomirskich w Kolbuszowej.

W ramach XVI Kolbuszowskiego Klubu Historyka Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Leszkiem Krudyszem nt. „Czy badania archeologiczne pomogą rozwiązać zagadkę przedzamcza? Wstępne wyniki obserwacji archeologicznej w obszarze zabudowy pałacu Lubomirskich w Kolbuszowej”.

  • Kiedy: niedziela (26 czerwca)
  • Gdzie: czytelnia biblioteki przy ul. Piłsudzkiego 7
  • Rozpoczęcie: godz. 17:30
  • Wstęp: bezpłatny
 

Leszek Krudysz w ostatnim czasie prowadził kilka nadzorów archeologicznych na terenie miasta nad Nilem. O dwóch sensacyjnych znaleziskach informowaliśmy na łamach portalu Korso Kolbuszowskie. 

W kwietniu tego roku, niedaleko ronda w Kolbuszowej, dokonano niezwykłego odkrycia. - Mur może być pozostałością potężnego spichlerza lub budynku o przeznaczeniu militarnym - mówił wówczas Leszek Krudysz, kolbuszowski archeolog. Pisaliśmy o tym tutaj: Kolejne sensacyjne odkrycie w Kolbuszowej. Archeolog przypuszcza, że to mury potężnej budowli [ZDJĘCIA - MAPA]

Niewiele wcześniej, bo początkiem marca, odkryto dawny fundament oraz kafle piecowe, które mogą pochodzić z XVII wieku. Przeczytacie więcej o tym tutaj: Dokonano niezwykłego odkrycia archeologicznego w Kolbuszowej. Leszek Krudysz: To sensacja!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy