Reklama

Noc Muzeów 2022. Co zaplanowano w skansenie w Kolbuszowej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Wernisaż wystawy malarskiej Anny Zatorskiej „Natura koloru” w spichlerzu z Bidzin oraz koncert kwartetu The OneNess w kościele pw. św. Marka Ewangelisty z Rzochowa - to główne punkty Nocy Muzeów w Parku Etnograficznym w Kolbuszowej.

 

  • Kiedy: sobota (14  maja)
  • Gdzie: skansen w Kolbuszowej 
  • Rozpoczęcie: godz. 18
  • Wstęp: 2 zł
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. 

- 14 maja spotkamy się w skansenie, by spacerować po malarskich pejzażach duszy... W tę noc odbędziemy także swoistą podróż w głąb nieśmiertelności – podróż pełną dźwięków niezwykłych i fascynujących...

- zapowiadają pracownicy kolbuszowskiego muzeum. 

O godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy malarskiej Anny Zatorskiej „Natura koloru”. Artystka urodziła się w 1981 roku w Kolbuszowej. W 2011 r. otrzymała honorowe wyróżnienie w konkursie rysunkowym Student Arts Creative Competition. 

Obrazy artystki były eksponowane na kilkudziesięciu wystawach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Z kolei o godz. 19.30 w kościele pw. św. Marka Ewangelisty z Rzochowa rozpocznie się koncert kwartetu The OneNess w składzie:

  • Oleg Dyyak – akordeonista i multiinstrumentalista,
  • Jarosław Tyrała – skrzypek,
  • Wojciech Front – kontrabasista,
  • Maciej Łacny - wiolonczelista.
 


-  Ci czterej artyści kierują do słuchaczy potężny muzyczny ładunek zabarwiony całą gamą uczuć i emocji – od melancholii, przez ognistą pasję, aż po humor i świetlistą pogodę ducha – tak mocno, że w pewnym momencie zaciera się granica między muzykami na scenie a odbiorcami na widowni - zapowiadają to wydarzenie pracownicy MKL. 

W tym roku The OneNess wydaje debiutancką płytę pt. „Man can change”, której zapowiedź usłyszymy podczas Nocy Muzeów w dziewiętnastowiecznym kościele z Rzochowa.

Zobacz, jak wyglądała Noc Muzeów w kolbuszowskim skansenie w 2012 roku: GALERIA ZDJĘĆ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy