Reklama

Nie tylko koncert dla kobiet. W ośrodku kultury w Majdanie Królewskim zostanie otwarta wystawa malarska i fotograficzna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nie tylko koncert dla kobiet. W ośrodku kultury w Majdanie Królewskim zostanie otwarta wystawa malarska i fotograficzna - Zdjęcie główne

Wystawa będzie dostępna już od 8 marca w majdańskim GOK-u. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim 8 marca odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Miała to być impreza wyłącznie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Została jednak poszerzona o otwarcie dwóch wystaw: malarskiej i fotograficznej. Przyjść może każdy.

 

 • Kiedy: środa (8 marca)
 • Gdzie: GOK Majdan Królewski
 • Rozpoczęcie: godz. 17
 • Wstęp: bezpłatny
 

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbędzie się koncert m.in. dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy. Tego wieczoru gościnnie wystąpi zespół z Mielca. Nie zabraknie również lokalnych, młodych artystów. Wszystko to z okazji Dnia Kobiet.

- Przy kawie i słodkościach odbędzie się spotkanie dla wszystkich pań z KGW naszej gminy. Tego wieczoru wystąpi formacja taneczna Gracja z Mielca oraz nasi lokalni tancerze. Nie zabraknie także naszych Mażoretek i Królewiaków

- poinformował Tomasz Fortuna, dyrektor majdańskiego GOK'u.

To jednak nie wszystko. Impreza została poszerzona o otwarcie dwóch wystaw: malarskiej i fotograficznej. Na to wydarzenie może przyjść każdy, kto tylko ma ochotę. Pierwsza wystawa nosi nazwę "Kobieta w malarstwie" i jest autorstwem Grupy Supeł Art. Z kolei wystawa fotograficzna pn. "Więcej czułości" stworzyła Bogusława Trela.

- Usilnie dążę do tego, aby podczas naszego święta zorganizować wizualnie przyjemną cześć. Będzie bogato, jeśli chodzi o dział sztuki. W tym czasie otworzymy bowiem dwie wystawy - malarską i fotograficzną

- mówiła w rozmowie z nami Renata Bebło, artystka i pracownik domu kultury w Majdanie Królewskim.

Grupa Supeł Art została stworzona w 2017 roku. - Polecamy nasza sztukę, wizję świata, jaka drzemie w nas - mówią o sobie jej członkinie i dodają: - Każda z wystaw pokazuje szeroką gamę osobowości twórczych.

W skład grupy wchodzi 8 charyzmatycznych kobiet:

 • Katarzyna Cesarz
 • Małgorzata Siwiec
 • Barbara Szypuła
 • Justyna Kwaśnik
 • Elżbieta Ruszkiewicz
 • Beata Lulek
 • Renata Bebło
 • Anna Cudo-Starzec
 

To nie pierwsza wystawa lokalnych artystek. W 2020 roku była dostępna wystawa, której tematem przewodnim były kwiaty.  - Wystawa jest dedykowana wszystkim kobietom - mówiła wówczas Renata Bebło. Ekspozycja liczyła 30 prac wykonanych w technice akrylowej olejnej. Można było je oglądać do końca marca. Pisaliśmy o tym tutaj: Majdan Królewski. Wystawa pełna kwiatów [ZAPOWIEDŹ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy