- Kiedy: niedziela (3 września)
- Gdzie: park w Hucie Komorowskiej
- Rozpoczęcie: godz. 11 - msza św., 16 - koncerty
- Wstęp: bezpłatny
W tym roku obchody związane będą z jubileuszem 25. rocznicy nominacji kardynalskiej. Dokładnie 21 lutego 1998 roku w czasie uroczystego konsystorza na placu Świętego Piotra w Rzymie papież Jan Paweł II wręczył arcybiskupowi Adamowi Kozłowieckiemu insygnia kardynalskie. Jako kardynał Kozłowiecki objął także przydzielony mu kościół tytularny św. Andrzeja na Kwirynale, który w Rzymie stanowi centrum kultu jezuity św. Stanisława Kostki.
Centralne obchody "XVI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ" odbędą w niedzielę, 3 września. Główne uroczystości rozpocznie uroczysta msza św. polowa sprawowana pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza o godz. 11 w parku Kozłowieckich, obok budynku muzeum. Homilię wygłosi Marek Inglot SJ, członek Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych.
Tego samego dnia o godz. 16 w parku przy muzeum odbędzie się koncert muzyczny. Na scenie pojawią się wybitni polscy artyści, którzy w swojej twórczości niejednokrotnie nawiązują do takich samych wartości, jakimi kierował się w swoim życiu kardynał Kozłowiecki, tj. miłości, szacunku do drugiego człowieka, równości, braterstwa.
Podczas koncertu na scenie pojawią się Michał Jurkiewicz, Izabela Szafrańska, Grzegorz Wilk, Roman Kempiński, Ewa Kempińska, Basia Giewont, Oliwia Nowicka, Michał Grobelny, Ricky Lion, a także Sienna Gospel Choir z Warszawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i niebiletowany.
Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego to wydarzenie cykliczne, którego pierwsza edycja odbyła się we wrześniu w 2008 roku i związana była – tak jak kolejne edycje – z rocznicą śmierci patrona fundacji "Serce bez granic". Wydarzenie to rokrocznie przyciąga wielu uczestników, co pokazuje, że niezmiennie istnieje zainteresowanie tą postacią, a także działalnością misyjną.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.