Reklama

Bieg Pamięci Janka Bytnara w Kolbuszowej. - Pamięć o tak ważnej postaci trzeba podtrzymywać - mówi Grzegorz Romaniuk [NASZ PATRONAT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Bieg Pamięci Janka Bytnara w Kolbuszowej. - Pamięć o tak ważnej postaci trzeba podtrzymywać - mówi Grzegorz Romaniuk [NASZ PATRONAT] - Zdjęcie główne

Bieg pamięci odbędzie się na terenie kolbuszowskiej fundacji. | foto Urząd Miejski w Kolbuszowej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Bieg Pamięci Janka Bytnara znów zostanie zorganizowany w Kolbuszowej. To właśnie w tym mieście, w domu przy ul. Nowe Miasto, urodził się "Rudy" - jeden z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".

 

  • Kiedy: niedziela (28 maja)
  • Gdzie: stadion miejski w Kolbuszowej przy ul. Wolskiej
  • Rozpoczęcie: godz. 8 (zapisy), 10.30 - otwarcie, 11 - start
  • Wstęp: bezpłatny 
 

Bieg Pamięci Jan Bytnara "Rudego" zorganizowany zostanie w 80. rocznicę Akcji pod Arsenałem, kiedy to w 1943 roku harcerze z Szarych Szeregów odbili przewożonego z budynku Gestapo pochodzącego z Kolbuszowej Bytnara. Skatowany w czasie śledztwa "Rudy" kilka dni później zmarł. 

W mieście nad Nilem bieg pamięci zorganizowany zostanie po raz kolejny. 

- Pandemia i wojna zabrała nam to wydarzenie z kalendarza imprez. Chciałbym, aby tego wróciło ono już jako cykliczna impreza, i mam nadzieję, że tak będzie. Małymi krokami przyzyczajam ludzie do tego, że pamięć o tak ważnej postaci trzeba podtrzymywać 

- mówi Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. 

Bieg oraz marsz nordic walking zorganizowane zostaną w ostatnią niedzielę maja. Zawodnicy pokonają dystans 5 km na obiekcie fundacji. Przewidziano także krótsze trasy, dla najmłodszych uczestników tego wydarzenia. 

Udział w biegu będzie bezpłatny. Zapisać się będzie można na miejscu (od godz. 8) lub poprzez stronę internetową. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz osób potrzebujących pomocy pochodzących z gminy Kolbuszowa. 

Oprócz biegu w planie również atrakcje dla dzieci (zabawy, dmuchańce) oraz poczęstunek m.in. wojskową grochówką. 

Organizatorami tego wydarzenia są: 

  • Zarządy osiedla nr 1, 2 i 3 w Kolbuszowej
  • Fundacja na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej
  • Centrum Natura Caritas
  • Stowarzyszenie Byle Do Mety
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej
  • Hufiec ZHP Kolbuszowa im. Janka Bytnara "Rudego"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy