Reklama

W skupieniu i zadumie przeżywali stacje drogi krzyżowej. Parafianie przeszli ulicami Niwisk [ZDJĘCIA WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Mieszkańcy gminy Niwiska wyruszyli w trzykilometrową trasę drogi krzyżowej. Wierni rozważali każdą z 14 stacji.

Dzisiaj (piątek, 24 marca) po mszy świętej w parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja w Niwiskach, wierni rozpoczęli trzykilometrową drogę krzyżową. 

 

W skupieniu i zadumie wierni szli od stacji do stacji. Krzyż, który przewodniczył procesji po kolei spoczywał na barkach między innymi katolickiego stowarzyszenie młodzieży, róż różańcowych, strażaków czy kandydatów do bierzmowania, harcerzy i ministrantów. Przy każdej ze stacji wierni modlili się i słuchali czytanych przez parafian rozważań. 

Droga krzyżowa jest nabożeństwem upamiętniającym przejście Jezusa Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy z pretorium Piłata na Golgotę. Polega ono na rozważaniu męki Chrystusa w połączeniu z przejściem symbolicznej drogi wytyczonej 14 krzyżami obrazującymi związane z nią zdarzenia, stacje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy