Reklama

W obronie porodówki

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA „Szpital bez porodówki? Skandal!”, „Komu zależy na likwidacji oddziału?” czy „Kto tu kręci lody?” - z takimi hasłami pielęgniarki i położne z oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego szpitala w Kolbuszowej maszerowały we wtorek (25 października) ulicami miasta. W ich protest zaangażowali się też lokalni samorządowcy i mieszkańcy.

Już przed godz. 9 na kolbuszowskim rynku zaczęły się gromadzić pielęgniarki i położne z zagrożonego oddziału. - Dzisiejszym naszym protestem chcemy wyrazić sprzeciw likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej – tłumaczyła Elżbieta Wilk, położna oddziałowa i dodała: - Chcemy, aby kobiety miały zapewnioną opiekę ginekologiczno-położniczą oraz żeby w tutejszym szpitalu przychodziły na świat dzieci. Jeżeli ten dzisiejszy protest nie odniesie skutku, będziemy działać nadal. Nie wykluczamy nawet głodówki. W końcu nadzieja umiera ostatnia. 

 

Więcej w wydaniu papierowym Korso 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE