Reklama

Reklama

W Dzikowcu można oglądać wystawę pt. "Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł - Bogu i ludziom bezgranicznie oddany" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 19 gru 2018 12:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Ekspozycja przygotowana została w zabytkowej plebanii w Dzikowcu. Zwiedzający mogą zobaczyć tam m.in. pamiątki, feretrony, sutanny, ornaty, obrazy, księgozbiory i inne rzeczy osobiste, z którymi był związany ks. Stanisław Sudoł.

Reklama

Całość ekspozycji podzielona jest na dwie części. W pierwszej obejrzeć można cenne przedmioty, a także plansze informacyjne ze zdjęciami z lat młodości duszpasterza oraz z późniejszego okresu. Natomiast druga, część edukacyjna, zawiera prezentację multimedialną, opowiadającą o życiu i pracy duszpasterskiej byłego proboszcza. 

Otwarcie wystawy odbyło się w czwartek, 6 grudnia, i zostało połączone z uroczystościami odpustowymi w parafii. Z kolei w czwartek, 13 grudnia, ks. Jan Biedroń, postulator w sprawie beatyfikacji ks. Sudoła, wraz z Genowefą Dębiak, sekretarz gminy, oprowadzili mieszkańców po zabytku i opowiedzieli o pamiątkach i życiu proboszcza Sudoła. 

Całkowity koszt przygotowania wystawy to 43 310 zł. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło na ten cel 25 558 zł. Z tych pieniędzy zakupiono siedem witryn na księgozbiory i materiały, którymi posługiwał się ks. prałat. Ponadto zakupiono siedem plansz informacyjnych, które przybliżają całe życie kapłana, oraz foldery informacyjne. Z kolei parafia dołożyła 17 752 zł. Za tę kwotę zakupiono kiosk multimedialny, na którym można rozwiązywać zagadki i quizy dotyczące życia księdza oraz można przeglądać elektronicznie życiorys ks. Sudoła w dwój językach: polskim i angielski. Ponadto pieniądze poszły na zakup stołu i krzeseł.

Plebanię można zwiedzać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z parafią w Dzikowcu pod nr. tel. 17 227 50 35.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.