Reklama

Uroczysta gala z okazji jubileuszu 110-lecia LO w Kolbuszowej. W liceum pojawiło się wielu absolwentów i nauczycieli z dawnych lat [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA W sobotę (11 czerwca) w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbyły się główne uroczystości jubileuszu 110-lecia szkoły. W uroczystej gali wzięli udział liczni absolwenci, nauczyciele i profesorowie. Zobacz naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Punktualnie o godz. 11:30 na hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 110-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara. Zaproszonych gości, licznych absolwentów i nauczycieli przywitał Dariusz Fus, dyrektor szkoły.

Podczas jubileuszu głos zabrali nie tylko przedstawiciele władz, ale również absolwenci kolbuszowskiego liceum, którzy wspominali dawne czasy i opowiadali, jak zmieniło się ich życie od czasu ukończenia liceum. Byli wdzięczni za to, że są częścią historii kolbuszowskiego liceum.

Jednym z nich był ks. Ryszard Dziuba, który obecnie jest proboszczem parafii w Romanowie na Ukrainie, który doświadczył wojny na własne oczy. On z kolei, w swoim krótkim przemówieniu, podziękował wszystkim mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego za zaangażowanie w pomoc ludziom na Ukrainie.

- Polska jest piękna. Tu jest tak dobrze. Tu jest cisza, tu jest spokój. Wojna jest straszna

- podsumował kapłan.

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, podkreślał natomiast, że w szkole najważniejsi są ludzie. - Szkoła to nie jest budynek, bo budynek można zbudować, ale ducha szkoły nie można zbudować. Duch szkoły to są nauczyciele, uczniowie i rodzice - zaznaczył w swoim przemówieniu.

Przypomnijmy, że wczoraj (10 czerwca) w budynku liceum oficjalnie otwarto wystawę okolicznościową. Fotografie przenoszą nas do różnych lat. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów pedagogów, m.in. Adama Kozubala, nauczyciela wychowania fizycznego w LO w Kolbuszowej oraz uczniów, którzy przesłali zdjęcia, odpowiadając tym samym na prośbę organizatorów obchodów. Pisaliśmy o tym tutaj: Pierwszy dzień jubileuszu 110-lecia LO w Kolbuszowej. Otwarcie wystawy okolicznościowej [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy