reklama
reklama

Trwają Lasowiackie Źmioki w Kolbuszowej Górnej 2023. Śpiew, taniec i spora dawka dobrego humoru [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwają Lasowiackie Źmioki w Kolbuszowej Górnej 2023. Śpiew, taniec i spora dawka dobrego humoru [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
46
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
GALERIATrwa kolejna edycja Lasowiackich Źmioków. Niedzielna (17 września) impreza w Kolbuszowej Górnej przyciągnęła dziesiątki osób, które spędziły popołudnie, bawiąc się przy Centrum Kultury Wsi. Był śpiew, taniec i spora dawka dobrego humoru.
reklama

"Lasowiackie Źmioki" to impreza dla wszystkich miłośników dobrej zabawy i folkloru. W malowniczej Kolbuszowej Górnej goście mogli doświadczyć tańca, śpiewu i sporej dawki dobrego humoru. Na scenie wystąpił m.in. Zespół Ludowy Górniacy prezentując swój autorski skecz.

W rozkładzie jazdy mogliśmy znaleźć animacje dla dzieci, występ zespołu tanecznego Steps Mini i Steps, śpiewy i tańce, liczne konkursy z nagrodami, oczepiny, czyli przedstawienie folklorystyczne i wiele więcej. Był m.in. konkurs na najdłuższego obierka ziemniaka. Z kolei o godz. 19 rozpoczęła się wiejska potańcówka.

- Mnóstwo pozytywnej energii, świetna, rodzinna i sielska atmosfera oraz pyszne jedzenie. Tak w skrócie można opisać tegoroczne Źmioki. Przede wszystkim można zjeść tutaj tradycyjne potrawy z ziemniakami w roli głównej. Myślę, że warto się tutaj zatrzymać i spędzić miło niedzielne popołudnie

- mówiła w rozmowie z nami mieszkanka sołectwa.

___

Kolbuszowa Górna została wydzielona jako oddzielna wieś z miasta Kolbuszowa na początku XVIII wieku. Znajduje się ona przy drodze krajowej nr 9, prowadzącej z Radomia do Rzeszowa.

Przez miejscowość przepływa rzeczka Górnianka, która zasila wody Nilu. Kolbuszowa Górna, leżąca w gminie Kolbuszowa, liczy ponad 2800 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 1845 ha.

Charakter wsi Kolbuszowa Górna jest rolniczy, ale oprócz gospodarstw rolnych część mieszkańców zajmuje się działalnością gospodarczą. Na terenie wsi działa wielu artystów ludowych, którzy tworzą malarstwo, meblarstwo artystyczne, rzeźbiarstwo i kowalstwo.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama