Reklama

Szymon Zięba w półfinale Mistrzostw Europy!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Reprezentant Polski i Tiki-Taki Kolbuszowa zajął czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 800m Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych. Zięba awansował do sobotnich półfinałów (16 lipca). Bieg z udziałem komorowianina zaplanowano na godz.15.25 naszego czasu.

W Tbilisi rozegrano cztery biegi eliminacyjne na 800m. Zięba ze względu na czas jaki Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił do zawodów (1,53,82 z Mistrzostw Polski Seniorów - przyp.red) został rozstawiony do mocniejszej grupy (Szymon miał też na swoim koncie lepszy czas 1,51,63, jednak nie zdecydowano się tego zgłosić - przyp.red).

To czego obawiano się przed rywalizacją, stało się faktem. Sven Cepus z Chorwacji i Elliott Crestan z Belgii byli na bieżni szalenie mocni i ukończyli bieg przed Ziębą. Wygrał Markhim Lonsdale reprezentujący Wielką Brytanię. 

Polakowi pozostało więc liczyć na kwalifikację z miejsca czwartego. Bieg w którym startował Zięba był najszybszy, więc poza pierwszą trójką drugiej serii, do półfinału weszło jeszcze trzech kolejnych zawodników:  Zięba, Logde z Irlandii i Petrov z Bułgarii. Dodatkowo z pierwszego biegu awans uzyskał Devantier z Danii. - Jestem z Szymkiem w stałym kontakcie. Mówił, że źle mu się biegało, ale mimo tego zdołał awansować. Zobaczymy na co będzie go stać w półfinale - powiedział po biegu Bogdan Karkut, klubowy trener Szymona.

Nasz zawodnik wystartuje w drugim biegu półfinałowym. - Dobrze, że trafił do drugiej serii bo będzie miał podgląd na to co wcześniej zrobią rywale, dzięki czemu będzie mógł podkręcić bieg, gdy ten pierwszy też będzie szybki - ocenił Karkut. 

Większość najmocniejszych przeciwników wystartuje w pierwszej serii. - Na tym etapie nie ma już słabeuszy. Szymon będzie rywalizować z Cepusem i niedocenianym szerzej Bibicem z Serbii - zaznaczył Karkut. Jutrzejszy bieg półfinałowy z udziałem Zięby rozpocznie się o godz.15.25 polskiego czasu. Zawody te będą transmitowane online (adres na naszym Facebooku w piątkowym poście) oraz w telewizji na Eurosporcie 2.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE