Reklama

Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej, od czwartku, 9 maja, nosi imię biskupa Jana Ozgi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 19 maj 2019 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA

Ksiądz biskup Jan Józef Ozga
Urodził się 17 kwietnia 1956 roku w Woli Raniżowskiej. Po maturze w 1975 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie przez sześć lat studiował filozofię i teologię, przygotowując się do kapłaństwa.
4 kwietnia 1981 roku przyjął święcenia diakonatu, a 7 czerwca święcenia kapłańskie. Prymicje odbyły się 14 czerwca 1981 roku w kościele parafialnym w Woli Raniżowskiej. W 1986 roku w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o 100 misjonarzy, jako dar
Kościoła polskiego dla Kościoła powszechnego, ksiądz Ozga zgłosił się do pracy misyjnej. 4 października 1988 roku ksiądz Jan Ozga wyjechał do pracy misyjnej do Kamerunu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Stece

    To szkoła katolicka czy państwowa ? Poraża zachłanność KK>

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    PObłażliwy

    Nawet hodowca kur Kardyś zaszczycił tą uroczystość, Swoją drogą kurnik ma w Rusinowie to może nawet zajrzał jak mu kurczaki rosną ...