Reklama

Postępują prace remontowe w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. - Widać światełko w tunelu - mówi dyrektor Dariusz Fus [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Ponad 4 mln złotych ma kosztować remont w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Dzisiaj (czwartek, 2 lutego) sprawdziliśmy, jak przebiegają prace wewnątrz szkoły. Zobaczcie sami.

Ponad 7 mln zł będzie kosztować modernizacja szkół na terenie powiatu kolbuszowskiego. Największa pula pieniędzy przypadła dla Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

W ramach tego zadania prace modernizacyjne odbywać się będą w: Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz kolbuszowskim liceum.

Koniec prac w lutym?

Aktualnie robotnicy układają płytki, malują ściany, wymieniają okna, montują ceramikę łazienkową, wentylację, nowe drzwi i pracują na hali sportowej. Najprawdopodobniej wszystkie prace zostaną zakończone jeszcze w połowie lutego. Firma ma natomiast czas do czerwca tego roku. - Widać światełko w tunelu - mówi Dariusz Fus, dyrektor ogólniaka.

Szefa kolbuszowskiego liceum zapytaliśmy, gdzie na czas remontu zajęcia z wychowania fizycznego odbywają uczniowie. Ten uspokaja, mówiąc, że wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem.

- Całe szczęście, że mamy strzelnicę. Tam prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe lub uczniowie grają np. w ping-ponga. Są także zajęcia sekcji łuczniczej i strzeleckiej, bo jest taka możliwość. Przepisy na to pozwalają, że uczniowie mogą jedną godzinę lekcyjną WF-u przeznaczyć na tego typu zajęcia. Jest dość spora grupa młodzieży, która w ramach lekcji na nie uczęszcza

- powiedział szef kolbuszowskiego ogólniaka.

Wewnątrz i na zewnątrz

Oprócz prac wewnątrz budynku zostanie także wymienione całe ogrodzenie wokół szkoły na nowe, głównie metalowe oraz częściowo betonowe (tylko od strony Kolbuszowej Dolnej). Powstanie także dodatkowy monitoring oraz zostanie podłączona instalacja fotowoltaiczna, znajdująca się na dachu strzelnicy.

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej zaplanowano:

  • Wykonanie: parkingów wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem, a także remont istniejącego chodnika, zlokalizowanego bezpośrednio przy hali sportowej, wymianę ogrodzenia, budowę brakującego odcinka chodnika oraz wykonanie dwóch instalacji fotowoltaicznych na budynku strzelnicy.

  • Modernizację sali gimnastycznej, w której wymieniona zostanie cała witryna okienna; zamontowane zostaną także nowe drzwi prowadzące do pomieszczenia oraz wymieniona instalacja wentylacyjna, centralnego ogrzewania oraz elektryczna; ponadto w części socjalnej, obejmującej szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia dydaktyczne prowadzone będą prace polegające na wymianie: instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wod.-kan. oraz elektrycznej.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy