Reklama

OSP w Hucie Komorowskiej świętowała 75 lat istnienia. Zorganizowano festiwal [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 31 lip 2019 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Strażacy z Huty Komorowskiej, podczas niedzielnej imprezy, udowodnili, że miano pożarniczych nie noszą wcale od parady. Kiedy zawyła syrena, pobiegli do swojego wozu i wyjechali, aby gasić pożar w swojej miejscowości.

 Podczas uroczystości 75-lecia OSP w Hucie Komorowskiej strażakom wręczono medale. Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Kazimierz Szypuła.

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa trafił do Franciszka Gila i Szymona Suszka. Tytuł "Wzorowego Strażaka" otrzymali: Sebastian Serafin, Sebastian Byczek, Jakub Pogoda, Kornel Pogoda, Krzysztof Hałka.

Przy okazji jubileuszu strażaków odbył się Festiwal Muzyki Ludowej i Folkowej. Przed imprezą, o godz. 15.30 przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego, odprawiona została msza święta. Po niej nastąpiła część artystyczna imprezy.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: Kapela z Huty Komorowskiej, KGW z Huty Komorowskiej "Dworzanki", Kapela Nowińskiego, Zespół Ludowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej, Zespół Dębianie z Kapelą, Młodzieżowa Grupa Folkowa "Lasowiackie Barwy", Zespół Regionalny "Ludowe Bączki".

Gwiazdą wieczoru był Zespół Folkowy "Baciary". Krótka historia OSP w Hucie Komorowskiej

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Komorowskiej została utworzona 14 marca 1944 roku.

W 1961 roku dla jednostki z Huty Komorowskiej została zakupiona syrena eklektyczna. W tym czasie zarząd OSP przedstawiał się następująco: Stanisław Hałka – prezes, Czesław Suszek - naczelnik, Adam Szypuła – II wiceprezes, Ignacy Franuszkiewicz - sekretarz, Jan Serafin – skarbnik, Adrian Lulek – gospodarz.

W 1969 roku jednostka otrzymała typowy wóz strażacki marki Star 25. W roku 1972 przeprowadzono remont całego obiektu strażackiego, wraz z przebudową garaży oraz remont sieci elektrycznej. Dwa lata później (1974 r.) mieszkańcy ufundowali dla strażaków sztandar, natomiast w 1983 roku OSP w Hucie Komorowskiej otrzymała samochód pożarniczy marki Star 266. Od roku 1985 do 2005 stanowiska prezesa OSP piastował dh Jan Lulek, zaś naczelnikiem OSP od roku 1993 do chwili obecnej jest Wiesław Suszek.

W 1995 r. jednostka OSP w Hucie Komorowskiej została włączona do KSRG.

50-lecie OSP wraz z poświęceniem figurki św. Floriana strażacy z Huty obchodzili w 1994 roku. Wraz z przyjściem roku 2010 zakupiony został samochód pożarniczy marki Mercedes "Atego". Od roku 2005 prezesem OSP jest dh Andrzej Hałka.

 

Skład obecnego zarządu OSP w Hucie Komorowskiej jest następujący:

  • Andrzej Hałka – prezes
  • Wiesław Suszek - naczelnik
  • Jakub Pogoda - zastępca naczelnika
  • Franciszek Gil - sekretarz
  • Wiesław Hałka – skarbnik

Komisja Rewizyjna

  • Kazimierz Szypuła - przewodniczący
  • Zygmunt Franuszkiewicz - sekretarz
  • Krzysztof Furtak - członek
  • Mateusz Pakłos - gospodarz

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE