reklama

Tak wyglądał Dzikowiec 10 lat temu. Mieszkańcy przyłapani przez kamerę Google Street View [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Na zdjęciach Google Street View sprzed 10 lat przyłapani zostali mieszkańcy Dzikowca. Szczere pola i rozkopane ulice. Zobacz w przygotowanej przez nas galerii zdjęć, jak zmieniło się otoczenie i budynki w ciągu ostatniej dekady.
reklama

Zobacz w obiektywie Google Street View, jak zmieniło się centrum Dzikowca. Pod lupę wzięliśmy ul. Dworską, ks. Stanisława Sudoła, Rzeszowską, Kolbuszowską i św. Jana Pawła II.  Na zdjęciach zostali uwiecznieni ludzie, budynki i pojazdy.

Charakterystyczne auto Google z kamerami odwiedziło po raz kolejny powiat kolbuszowski w ubiegłym roku. Na odświeżenie map trzeba jednak poczekać. Obecnie, do dyspozycji internautów są zdjęcia wykonane m.in. w 2012 i 2013 roku.

Może rozpoznajesz na którymś zdjęciu siebie lub swojego sąsiada? Możesz to sprawdzić, przeglądając przygotowaną przez nas galerię zdjęć.

___

Jak możemy przeczytać na stronie Lokalnej Grupy Działania "Siedlisko", gmina Dzikowiec leży w centralnej części powiatu kolbuszowskiego. Zajmuje 122 kilometrów kwadratowych i liczy ponad 6 000 mieszkańców. W jej skład wchodzi 8 sołectw: Dzikowiec, Nowy Dzikowiec, Mechowiec, Lipnica, Płazówka, Kopcie, Wilcza Wola i Spie. Ma charakter rolniczy. Lasy stanowią 39 procent powierzchni gminy.

Gmina posiada na swoim terenie sztuczny zalew Maziarnia w Wilczej Woli o powierzchni 160 ha (część zalewu znajduje się w granicach gminy Raniżów). Dogodne warunki do uprawiania swojego hobby znajdą tu amatorzy wędkarstwa, żeglarstwa, oraz windsurfingu.

Najstarsze wsie gminy to Dzikowiec i Lipnica (XVI w.). W przeszłości ludność lasowiacka, zamieszkująca leśne osady, trudniła się bartnictwem, produkcja węgla drzewnego, mazi i dziegciu, garncarstwem, wytopem żelaza z rud darniowych. Stopniowe karczowanie puszczy pozwoliło na rozwój rolnictwa. Obecnie, poza zajęciami rolniczymi, mieszkańcy gminy trudnią się drobną wytwórczością, handlem, rzemiosłem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama