Reklama

Groby Pańskie w kościołach powiatu kolbuszowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Historia grobu Pańskiego w kościołach w Polsce ma długą tradycję. Jak te, wykonane w tym roku, prezentują się w świątyniach na terenie powiatu kolbuszowskiego. Zobaczcie sami.

Procesja do Grobu Pańskiego jest ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku. Tego dnia, oraz w Wielką Sobotę, katolicy odwiedzają przygotowane w kościołach symboliczne groby i adorują drzewo krzyża.

Boży grób to w liturgii katolickiej miejsce, gdzie wystawia się Najświętszy Sakrament na zakończenie liturgii w Wielki Piątek. W Polsce, począwszy od XVI wieku, w centrum umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

Z naszym aparatem odwiedziliśmy kilka kościołów w powiecie kolbuszowskim. Zobacz, jak wyglądały groby w świątyniach w Niwiskach, Mechowcu, Dzikowcu, Kopciach, Woli Rusinowskiej, Majdanie Królewski, Komorowie, Kupnie, Kolbuszowej Górnej, Weryni, dwóch kościołach w Kolbuszowej, Cmolasie, Domatkowie, Trzęsówce i Przedborzu. 

Galerię zdjęć będziemy aktualizować w ciągu dnia. Jeżeli chcesz się z nami podzielić zdjęciem, które wykonałeś, możesz je przesłać na adres kolbuszowa@korso.pl, skontaktować się z nami poprzez messenger lub formularz kontaktowy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy