Reklama

Gmina Raniżów. Zielonka świętowała 450 lat istnienia. Zobacz zdjęcia z imprezy

Opublikowano: czw, 4 lip 2019 11:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA W miniony weekend (29 i 30 czerwca) wieś Zielonka świętowała swoje 450-lecie.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę (29 czerwca) konferencją naukową  pt. "Rys historyczny Ossówki - Zielonki". 

Tego dnia odbyło się również spotkanie z pochodzącą z gminy Raniżów siostrą Margaritą.

Z kolei w niedzielę (30 czerwca) o godz. 13 przy wyremontowanej kaplicy w Zielonce odprawiona została uroczysta msza św. odpustowa. Mszę św. koncelebrowało kilku kapłanów, w tym pochodzący z Zielonki, a pełniący posługę we Włoszech, ks. Stanisław Puzio. Po nabożeństwie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową.

W związku z uroczystością 450-lecia Zielonka i jej mieszkańcy otrzymali papieskie błogosławieństwo. Z okazji świętowanego w Zielonce odpustu przy kaplicy wystąpiła także siostra Margarita, która mówiła na temat Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Następnie uczestnicy uroczystości, na czele z Mazurską Orkiestrą Dętą, przemaszerowali pod Dom Ludowy, gdzie wystąpili zaproszeni goście, zaprezentowany został także program artystyczny przygotowany przez uczniów SP w Zielonce oraz zagrały i zaśpiewały zespoły ludowe.

W przygotowanie uroczystości zaangażowała się OSP w Zielonce, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Zielonka, niedawno reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich oraz społeczność szkolna.

Z okazji 450-lecia przygotowano izbę regionalną oraz wystawy. Jedna z nich została poświęcona Marii Konopnickiej, patronce tutejszej szkoły, druga - ks. Stanisławowi Sudołowi, który uczęszczał do szkoły w Zielonce i ostatnia - była wystawą zdjęć z przeszłości miejscowości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE