Reklama

Reklama

Gmina Raniżów. Tak bawili się Mazurzanie podczas biesiady rodzinnej "Mazurskie Mecyje". Zobaczcie zdjęcia i filmiki

Opublikowano: śr, 19 wrz 2018 08:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA W niedzielę (16 września) w Mazurach odbyła się Biesiada Rodzinna pn. "Mazurskie Mecyje" organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. Gwiazdą imprezy była grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Biesiadę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14 korowodem wykonawców w towarzystwie Mazurskiej Orkiestry Dętej. Dziecięca Drużyna Pożarnicza wykonała pokaz musztry paradnej. Wystąpiła też Mazurska Orkiestra Dęta.

Wesołe scenki z życia przedstawili natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Kwiatkowskiego w Mazurach. Na mazurskiej scenie wystąpiły też: Zespół Pieśni i Tańca "LESIAKI", Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", Zespół Obrzędowy "Mazurzanie". Dzieci i młodzież z gminy Raniżów zaprezentowały również blok muzyczno-taneczny.

W ramach imprezy Mazury gościły rapera Patryka Kaczora. Gwiazdą imprezy była grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Wieczorem rozpoczęła się natomiast zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Biesiadzie towarzyszyło: zwiedzanie Mazurskiej Izby Regionalnej z prezentacją dorobku artystycznego 20-lecia Zespołu Obrzędowego "Mazurzanie, stoisko informacyjne KRUS, prezentacja kulinarnych wyrobów regionalnych, grill, prezentacja ptaków egzotycznych, prezentacja twórczości Zofii Korzeńskiej. Dzieci  mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zabawek i eurobungy.

Głównym organizatorem "Mazurskich Mecyi" było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. W pomoc zaangażowały się także: LGD Siedlisko, OSP Mazury, sołectwo Mazury i Szkoła Podstawowa im. gen. B. Kwiatkowskiego w Mazurach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.