Reklama

Festiwal w Ostrowach Baranowskich

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Gminny Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich to już tradycja. Po raz kolejny Wiejskie Centrum Kultury wypełniło się dźwiękami muzyki w niedzielne popołudnie (13 listopada).

Do konkursu, którego organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrowach Baranowskich, zostało zgłoszonych w sumie 20 uczniów. Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach: zespoły (klasy 0-III), soliści ze szkoły podstawowej (klasy 0-III oraz IV-VI) oraz soliści z gimnazjum. W sumie wystąpiło 11 solistów i dwa zespoły.

Wnętrze ostrowieckiego centrum kultury wypełniły dźwięki fortepianu, gitary klasycznej, trąbki, klarnetu, dzwonków, ksylofonu, a nawet skrzypiec. Uczestnicy przygotowali dla publiczności prawdziwą muzyczną ucztę. Można było odpocząć przy dźwiękach muzyki klasycznej, uśmiechnąć się do znanych melodii ludowych czy poczuć szybsze bicie serca przy ostrych dźwiękach perkusji. Umiejętności zawodników oceniło profesjonalne jury w składzie: Justyna Fedus, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu, obecnie nauczycielka w Szkole Muzycznej w Niwiskach, Jarosław Mazur, nauczyciel muzyki, członek kapel „Kocirba” i „Hudacy” oraz Jakub Augustyn, muzyk z wykształcenia. 

Więcej w papierowym wydaniu Korso 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE