Reklama

Festiwal Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej 2022. Dochód z imprezy trafi do Kijowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Psalmy pokoju i miłosierdzia rozbrzmiały w niedzielę (21 sierpnia) w Kolbuszowej. W mieście nad Nilem po raz siódmy zorganizowano Festiwal Psalmów Dawidowych.

Na stadionie sportowym w Kolbuszowej znów stanęła ogromna scena, a na niej wystąpili znakomici artyści. W tym roku spotkały się tam trzy narody: żydowski - który był prześladowany w czasie II wojny światowej, polski - który bohatersko bronił wolności i życia swoich obywateli oraz ukraiński - który obecnie jest w stanie wojny.

Na scenie wystąpili:

  • część żydowska - Avraham Fried
  • część ukraińska - Kalush Orchestra, Marysia Karakevych
  • część polska: Psalmy Pokoju i Miłosierdzia – Piotr Rubik, Golec uOrkiestra, Andrzej Lampert, Grzegorz Kupczyk, Barbara Gąsienica Giewont, Izabela Szafrańska, Stanisław Plewniak, orkiestra i chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.
Tegoroczna edycja festiwalu była po raz pierwszy biletowana. Miało to wpływ na frekwencję publiczności, która była mniejsza, niż w poprzednich latach. 

Nie brakowało jednak osób, które zdecydowało się spędzić niedzielny wieczór na festiwalu, w ten sposób wspierając Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie. Przypomnijmy,  że dochód z tego wydarzenia ma zostać przeznaczony właśnie na ten cel. 

Festiwal Psalmów Dawidowych jest organizowany przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR.

- Idea festiwalu nawiązuje do heroicznej postawy Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej: (Józefa, Wiktorii i ich siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone), która została rozstrzelana w 1944 roku podczas II wojny światowej za udzielenie schronienia Żydom. Ich bohaterska postawa motywuje do opowiadania się za wartością pokoju na świecie, do wzajemnego poszanowania i szacunku oraz do walki o każde życie

- informują organizatorzy tego przedsiewzięcia. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy