Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła z kościoła w Raniżowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Jak co roku w parafii w Raniżowie odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wierni w piątek, 24 marca wyruszyli w drogę, aby rozważać Mękę Pańską. Do pokonania mieli kilkadziesiąt kilometrów.

Wędrówkę rozpoczęto od wspólnej mszy św. na której Słowo Boże skierował do wszystkich proboszcz Bogdan Piekut. Choć droga długa i nie łatwa, znalazło się wielu wytrwałych, którzy podjęli to wyzwanie. - Mamy nadzieję na Błogosławione owoce tego trudu i poświęceni. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za organizację i wszystkim uczestnikom za ich świadectwo wiary - pisze parafia w Raniżowie. 

Trasa nosi nazwę Sługi Bożego Ks. Stanisława Sudoła i przechodzić będzie przez Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Mazury, Turkę, Posuchy, Poręby Wolskie, Wolę Raniżowską, Lipnicę, Dzikowiec, Zembrze i z powrotem do Raniżowa

Podobne wydarzenie odbędzie się w Kolbuszowej. Stamtąd wyruszy Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa. Trasy liczą od 21 do 50 km. Wierni wyruszą z kolegiaty w Kolbuszowej w piątek (31 marca). 

Wcześniej, tego dnia od godz. 19, w kościele można będzie odebrać pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy i rozważania. Ofiara za pakiet jest dobrowolna. 

- Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc

- piszą organizatorzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy