Reklama

25 lat Caritas przy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA W tym roku mija 25 lat działalności zespołu Caritas przy kolbuszowskiej kolegiacie. Uroczystość z tej okazji odbyła się w środę (19 października) w budynku fundacji przy stadionie w Kolbuszowej.

- Zapewne nie wszystkim udało się pomóc i nie wszystko udało się załatwić. Jednakże przez te 25 lat udzieliliśmy pomocy wielu rodzinom w trudnych latach i trudnych sytuacjach

- mówiła podczas spotkania Ewa Wójcicka, szefowa kolbuszowskiego Caritasu.

Zespół Caritas powołał ks. Jan Gut, poprzedni proboszcz kolbuszowskiej parafii. Duchowny wprowadził tradycję zbierania tacy na środowej nowennie na cele działalności Caritasu. Opiekunem grupy był wówczas ks. Jan Broński. Następnie funkcję tę pełnili ks. Bogdan Janik, ks. Władysław Srebrny i od 2012 roku ks. Lucjan Szumierz, obecny proboszcz kolegiaty.

W zespole działa 11 kobiet. Przez lata jego skład uległ zmianie. Od samego początku, do teraz, działają  w nim: Ewa Wójcicka, Maria Krogulec i Janina Jadach. 

Jak mówiono w trakcie środowej uroczystości, początkowo w zespole pomagali: Maria i Mieczysław Maziarzowie, Jan Skowroński oraz Lidia Świdrak. Rok później dołączyły do nich: Józefa Wielgosz, Kazimiera Łagowska, Krystyna Sochacka, Zofia Sudoł i Helena Serafin. 

W kolejnych latach dołączyły panie: Aleksandra Chrząstek, Donata Krogulec, Bernadeta Olszówka, Halina Golis i Agnieszka Hodór. Do zespołu dołączyły także Agnieszka Abbas i Joanna Halat.

Kolbuszowski Caritas od 25 lat przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących. Panie włączały się także w organizację wigilii na kolbuszowskim rynku, jak również przez 23 lata organizowały spotkania wielkanocne dla swoich podopiecznych.

Od samego początku istnienia zespół Caritas prowadził w Kolbuszowej jadłodajnię, z której może korzystać każdy potrzebujący. Pieniądze na jej prowadzenie pochodzą z budżetu gminy. To tylko niektóre z form pomocy realizowanych od ćwierć wieku. 

Gratulacje z okazji jubileuszu, oraz podziękowania za ofiarowaną pomoc, na ręce Ewy Wójcickiej złożyli m.in. kolbuszowscy samorządowcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy