Reklama

10. Orszak Trzech Króli w Głogowie Małopolskim 2023. W ulicznych jasełkach wzięło udział kilka tysięcy osób [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Orszak Trzech Króli w Głogowie Małopolskim za nami. W piątek (6 grudnia) w tegorocznej, jubileuszowej edycji tego wydarzenia, wzięło udział kilka tysięcy osób. Zobacz zdjęcia z przemarszu ulicami Głogowa.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na ulice Głogowa Małopolskiego wrócił Orszak Trzech Króli. To wydarzenie w mieście zorganizowano po raz 10. Uczestnicy orszaku szli nową trasą - ul. Kościelną, ks. Larymowicza, Prusa, Ogrodową, Topolową, Rzeszowską, aby dotrzeć na Rynek. 

Po drodze, przedstawionych zostało sześć scenek przypominających wydarzenia biblijne związane z narodzeniem Chrystusa. W rolę trzech króli wcielili się mieszkańcy Głogowa Małopolskiego.

- To mężowie, ojcowie. W rolę Króla Afrykańskiego wcieliła się osoba o ciemnej karnacji, która pochodzi z Afryki, a mieszka niedaleko Głogowa Małopolskiego 

- powiedział ks. Michał Polański z Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej, które było współorganizatorem tego wydarzenia. 

Orszak, czyli uliczne jasełka, przyciągnęły do Głogowa Małopolskiego tysiące osób, nie tylko z terenu gminy, ale również sąsiednich miast i sołectw. Barwny korowód wyruszył z parkingu przy ul. Kościelnej po godzinie 12, a zakończył się pokłonem trzech króli na głogowskim rynku. Piątkowe wydarzenie zakończono kolędowaniem z trzema królami. 

W organizację orszaku zaangażowało się wielu mieszkańców. 

- Przygotowania szły dwoma torami. Można je podzielić na te logistyczne, czyli przygotowanie sceny, nagłośnienia i dekoracje. To była jedna grupa ludzi

- mówił ks. Michał Polański z Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej.

- Druga to aktorzy, którzy przygotowali scenki i orszakowe atrakcje. Łącznie to kilkadziesiąt osób, które bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie tego przedsięwzięcia

- dodał duchowny. 

Orszak Trzech Króli w Głogowie Małopolskim 2023 z sześcioma scenkami:

  • Mansion I - Olśnienie mędrców i powitanie orszaków królewskich
  • Mansion II - Rajskie drzewo - Oaza Parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim
  • Mansion III - Walka dobra ze złem dla dworze Heroda - Teatr Amatorski "Hrabia von Trupki" z MGDK w Głogowie Małopolskim
  • Mansion IV - Gospoda - Zespół Pieśni i Tańca "Hanka" z MGDK w Głogowie Małopolskim
  • Mansion V - Brama anielska - Przedszkole Parafialne i Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp.
  • Mansion VI - Pokłon trzech króli 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy