Reklama

Które ze szkół średnich w powiecie kolbuszowskim najchętniej wybierali uczniowie? Sprawdzamy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Które ze szkół średnich w powiecie kolbuszowskim najchętniej wybierali uczniowie? Sprawdzamy - Zdjęcie główne

W maju wychowankowie klas ósmych napisali swój ostatni egzamin w szkole podstawowej. Teraz przygotowują się do kontynuacji nauki w nowych placówkach. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Blisko 400 uczniów rozpocznie naukę w pierwszych klasach szkół średnich w powiecie kolbuszowskim. Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 została zakończona.

W piątek (29 lipca) w szkołach wywieszone zostały listy z nazwiskami uczniów, którzy będą kontynuować swoją naukę w poszczególnych placówkach. 

 

Pięć klas

W przypadku Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej jest to 140 osób.

- Są duże szanse na to, że będziemy mieć pięć oddziałów klas pierwszy

- mówi Dariusz Fus, dyrektor LO w Kolbuszowej. Mają to być klasy: politechniczna, medyczna, policyjna, przyrodnicza i humanistyczna. 

Jak zaznacza nasz rozmówca, liczba pierwszoklasistów może się jeszcze zmienić. Jeszcze w sierpniu, a nawet i we wrześniu uczniowie często zmieniają swoją decyzję i przenoszą się między szkołami. 

 

Najwięcej w powiecie

O przeszło 20 osób więcej będzie uczyć się w klasach pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

- Będziemy mieć pięć oddziałów technikum oraz jedną szkołę branżową

- mówi Grażyna Pełka, dyrektor kolbuszowskiego ZST. W największej szkole średniej w powiecie kolbuszowskim młodzi ludzie będą kształcić się w zawodach: technik programista, technik elektryk, technik geodeta, technik mechatronik, technik logistyk, technik hotelarstwa i technik usług fryzjerskich.

W przypadku szkół branżowych będą to kierunki: mechanik pojazdów samochodowych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. 

 

Jeszcze jest czas 

Jak wygląda sytuacja z rekrutacją w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni? - Przyjęliśmy 76 uczniów - mówi Zbigniew Bogacz, dyrektor placówki. 

 W szkole powstaną dwa oddziały technikum na kierunkach: technik ekonomista, technik eksploatacji portów i terminali, techniki żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu. Z kolei w szkole branżowej pierwszoklasiści będą zdobywać zawód kucharza oraz operatora maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych.

- Wszyscy, którzy chcieli, dostali się do naszej szkoły. Jeżeli ktoś chce do nas jeszcze dołączyć, to zapraszamy

- dodaje dyrektor Bogacz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy