Reklama

Ewelina Sitarz i Weronika Fitał ze szkoły w Weryni oraz Maciej Sudoł z LO w Kolbuszowej stypendystami Prezesa Rady Ministrów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSA-E w Weryni/LO Kolbuszowa

Ewelina Sitarz i Weronika Fitał ze szkoły w Weryni oraz Maciej Sudoł z LO w Kolbuszowej stypendystami Prezesa Rady Ministrów - Zdjęcie główne

Zdolni uczniowie z powiatu kolbuszowskiego. | foto ZSA-E w Weryni/LO Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA Trójka uczniów ze szkół średnich z powiatu kolbuszowskiego otrzymała stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnieni zostali Ewelina Sitarz i Weronika Fitał z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz Maciej Sudoł z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

W stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 315 uczniom. To wyróżnienie jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości.

Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

- Jestem dumna z podkarpackiej młodzieży, ponieważ przyznane stypendia to potwierdzenie dużego zaangażowania w zdobywanie wiedzy oraz dowód sumiennej i rzetelnej pracy nad sobą, co z pewnością zaprocentuje na dalszych etapach życia. To pierwsza droga do tego, aby budować przyszłość, wykorzystując maksymalnie swój potencjał i możliwości. Gratuluję serdecznie, cieszę się z Waszych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów

- mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości zorganizowanej 13 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Tego dnia nagrody wręczono zdolnej młodzieży. Otrzymali je również wychowankowie szkół z powiatu kolbuszowskiego:

  • Weronika Fitał z klasy III - Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
  • Ewelina Sitarz z klasy IV - Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
  • Maciej Sudoł z klasy II - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy