reklama
reklama

Czym jest miłość i co to znaczy kochać? Odpowiadają dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Margańska

Czym jest miłość i co to znaczy kochać? Odpowiadają dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

O to, czym jest miłość, i co znaczy kochać, zapytaliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. | foto M. Margańska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
EDUKACJAZ okazji walentynek zapytaliśmy starszaków z grupy "Stokrotki" z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej o to, jak one rozumieją miłość, komu ją pokazują i gdzie na co dzień mogą ją zobaczyć.
reklama

Miłość to jedno z najpopularniejszych, ale też trudnych do zdefiniowania pojęć. Powszechnie uznawana jest za głębokie uczucie, którym darzy się drugą osobę. Polega na silnej więzi, trosce i zaufaniu. Inaczej miłość postrzegają humaniści, psychologowie czy filozofowie, a jeszcze inaczej dzieci. 

Dzieci z kolbuszowskiej "Jedynki", dzieląc się swoimi przemyśleniami dotyczącymi uczuć, przypominają, że miłość to również umiejętność przeproszenia, docenienia czy troska. W swoich wypowiedziach akcentują, że miłości nie widać, ale można ją pokazywać na wiele sposobów i nie tylko przy okazji walentynek, czyli święta obchodzonego 14 lutego. 

Walentynki mające swoje korzenie w tradycji chrześcijańskiej i starożytnym Rzymie. Dzień ten upamiętnia św. Walentego, który według legendy był kapłanem, błogosławiącym zakazane małżeństwa żołnierzy w czasach, gdy cesarz zakazywał żonatym mężczyznom wstępowania do wojska, wierząc, że nieżonaci są lepszymi żołnierzami. Walentynki stały się symbolem wyrażania uczuć miłosnych, kiedy to partnerzy wymieniają się kartkami walentynkowymi, prezentami i spędzają ze sobą romantycznie czas. Święto to ewoluowało na przestrzeni wieków, integrując różnorodne kulturowe tradycje, i dzisiaj jest szeroko obchodzone na całym świecie, stanowiąc okazję do świętowania miłości w jej różnych formach.

W Polsce walentynki są stosunkowo nowym świętem, które zyskało na popularności po transformacji ustrojowej w 1989 roku. Przedtem, ze względu na swoje zachodnie pochodzenie, walentynki nie były szeroko rozpowszechnione ani obchodzone.

W polskim społeczeństwie to święto zakochanych budzi mieszane uczucia. Dla jednych to okazja do świętowania miłości i okazywania uczuć bliskim osobom, dla innych zaś - komercyjny wynalazek, mający na celu przede wszystkim zwiększenie sprzedaży różnych produktów i usług. Mimo to, coraz więcej Polaków przyjmuje ten dzień jako okazję do celebrowania miłości, niezależnie od komercyjnych aspektów święta. 

 Walentynki w Polsce są także okazją do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, takich jak koncerty, pokazy filmów romantycznych, warsztaty twórcze czy imprezy tematyczne w klubach. Szkoły i uczelnie również często angażują się w obchody walentynek, organizując specjalne akcje, jak np. wysyłanie "walentynek" między uczniami czy studentami.

W tym roku walentynki wypadają w Środę Popielcową.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama