Reklama

Wielkie święto w Hucie Komorowskiej. 10 lat temu w muzeum otwarto wystawę o kardynale Adamie Kozłowieckim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Goście z różnych części Polski przyjechali do Huty Komorowskiej (gmina Majdan Królewski) dekadę temu (3 lutego 2013 roku), aby wziąć udział w otwarciu wystawy o życiu i działalności kardynała Adama Kozłowieckiego.

Zanim jednak ekspozycję pokazano licznie zgromadzonej publiczności, w miejscowej szkole podstawowej, uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Dla wychowanków placówki im. kardynała Kozłowieckiego było to tym większe przeżycie, że ich występ oglądali bp Krzysztof Nitkiewicz oraz bp Edward Frankowski.

Na zakończenie spotkania, do wspólnej zabawy i śpiewu publiczność porwał Ricky Lion, pochodzący z Kongo muzyk, koncertujący w wielu krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie.

Następnie w budynku dawnego dworku rodziny Kozłowieckich, obecnym muzeum, biskup Nitkiewicz otworzył i pobłogosławił stałą wystawę poświęconą kardynałowi.

Ekspozycja przedstawia drogę jego do kapłaństwa, jego pobyt w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz długie lata posługi misyjnej w Afryce. Przygotowanie wystawy były możliwe dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy