Reklama

Otwarcie rynku w Kolbuszowej po przebudowie. Minęło już 10 lat [ZDJĘCIA Z 2012 ROKU]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Po 15 miesiącach prac kolbuszowski Rynek został oficjalnie otwarty. Zorganizowana z tej okazji impreza odbyła się 14 października 2012 roku. Została ona połączona z lokalnymi targami turystycznymi, w czasie których można było zakupić m.in. dania regionalne i własnoręcznie wykonane ozdoby.

Na oficjalne otwarcie rynku po rewitalizacji do miasteczka nad Nilem przyjechali goście z całego powiatu. Podczas uroczystości Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, symbolicznie przekazał centrum miasta rzemieślnikom i mieszkańcom.

Odbyło się także symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Została ona pocięta na mniejsze kawałki i rozdana na pamiątkę mieszkańcom Kolbuszowej. 

Na scenie ustawionej w centrum miasta wystąpił zespół „Jarzębinki” z Weryni, „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej oraz „Wolanie” z Domatkowa.

Podczas październikowej uroczystości na ul. Adama Mickiewicza odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą polskiemu poecie.

Przebudowa centrum miasta byłą częścią dużego projektu, na który gmina Kolbuszowa pozyskała ponad 10 lat temu prawie 7 mln zł. Unijne dofinansowanie pozwoliło również na przebudowę Ogródka Jordanowskiego oraz  renowację wybudowanej w 1892 roku Kaplicy Grobowej Tyszkiewiczów znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy