Reklama

Noworoczne spotkanie dla seniorów w świetlicy w Świerczowie w 2013 roku. Zobacz zdjęcia sprzed dekady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Życzenia zdrowia, spokoju, radości i miłości składali sobie dekadę temu (7 stycznia 2013 roku) mieszkańcy Świerczowa. Okazją do wspólnego kolędowania i podzielenia się opłatkiem były spotkanie opłatkowe seniorów, które zorganizowało miejscowe koło gospodyń wiejskich.

Dziesięć lat temu, około 40 mieszkańców Świerczowa (gmina Kolbuszowa) wzięło udział w noworocznym spotkaniu dla seniorów. Odbyło się ono w budynku dawnej szkoły podstawowej zlikwidowanej w 1993 roku. Obecnie znajduje się tam m.in. świetlica Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej i sołtysówka. 

Dekadę temu, uczestników styczniowego spotkania, przywitała Halina Margańska, przewodnicząca miejscowego koła gospodyń wiejskich. Panie, po 15 latach przerwy, wznowiły swoją działalność kilka miesięcy wcześniej, a szefowała im wówczas Jolanta Augustyn. 

W noworocznym spotkaniu w 2013 roku wzięli także udział nieżyjący już sołtys Tadeusz Czachor, który był szefem wsi od 1989 roku oraz były radny Jan Stobierski. 

Nie zabrakło też wielu gości i prezentów. Figurki Świętej Rodziny seniorzy ze Świerczowa otrzymali od ks. Jana Pępka, proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. 

Mieszkańcy i goście wspólne kolędowali, a akompaniowała im na akordeonie Izabela Karkut. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć zaglądając do naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy