Reklama

Ulica Wiktora w Kolbuszowej czeka na remont. Radny Michał Karkut ponagla urzędników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Ulica Wiktora w Kolbuszowej czeka na remont. Radny Michał Karkut ponagla urzędników - Zdjęcie główne

Ulica Wiktora w Kolbuszowej czeka na remont. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kierowcy nie mogą doczekać się nowego asfaltu na ul. Wiktora w Kolbuszowej. Ten krótki łącznik od drogi krajowej numer 9 do ul. Handlowej nie wygląda tak jak życzyliby sobie tego jego użytkownicy.

Podczas grudniowej sesji radny Michał Karkut przypomniał zebranym, że ulica Wiktora w Kolbuszowej, czeka na modernizację. 

 - Tam znowu pojawiły się wielkie wyrwy do 20 cm w głąb. Bardzo bym prosił, żeby to doraźnie w miarę możliwości załatać

- mówił samorządowiec. 


Wielkie zmiany na ul. Handlowej 

Końcem 2021 roku zakończyły się prace przy przebudowie ul. Handlowej w Kolbuszowej, która stanowi drogę dojazdową do zakładów produkcyjnych oraz firm handlowo-usługowych. W ramach zadania wykonana została nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni na długości ponad 375 metrów.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 Urząd Miejski w Kolbuszowej podpisał umowę z wykonawcą zadania na przebudowę sieci kanalizacji ogólnospławnej w obszarze ulic: Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora w Kolbuszowej na system kanalizacji rozdzielczej. Inwestycję za prawie 8,4 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna.

W ramach tego przedsięwzięcia przewiduje się wykonanie trzech zadań:

Pierwsze z nich to przebudowa sieci kanalizacji ogólnospławnej w obszarze ulic: Rzeszowskiej, Kolejowej, Towarowej, Handlowej i Wiktora w Kolbuszowej na system kanalizacji rozdzielczej. Zadanie drugie to przebudowa ul. Kolejowej w Kolbuszowej na odcinku o długości 416,5 m. Ostatnie z trzech zadań dotyczy znajdującej się w tragicznym stanie ulicy Wiktora w Kolbuszowej. Firma z Krosna będzie miała za zadanie położyć na drodze asfalt  po robotach kanalizacyjnych.

Jeszcze chwilę cierpliwości

Do uwagi Michała Karkuta, członka Rady Miejskiej w Kolbuszowej, odniósł się burmistrz Jan Zuba. Włodarz poinformował, że ten temat został przekazany do referatu gospodarki komunalnej, dróg i transportu. W rozmowie z Korso szef magistratu nadmienia, że doraźny remont został przeprowadzony, ale ze względu na stan tej drogi trzeba będzie go powtórzyć. 

- Ta droga planowana jest do położenia dywanika asfaltowego w tym roku i problem zostanie zażegnany na wiele lat w sposób trwały

- podsumowuje Jan Zuba. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy