Reklama

Kolbuszowskie Albertynki. Czy odbędą się tym w tym rok? Zobacz fotografie sprzed dekady [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Co roku Parafia pw. św. Brata Alberta organizowała przy kościele Festiwal Ducha Pieśni i Chleba. Kolejne edycje Albertynek wstrzymała pandemia koronawirusa. Czy impreza odbędzie się w tym roku?

Albertynki zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kolbuszowej i okolic. W trakcie festiwalu organizowano konkursu na„Najciemniejszy prawdziwy albertyński bochen chleba” czy „Albertyński podpłomyk gorący jak serce”. Na scenie występowali artyści - również z różnych stron świata. Na dzieci czekały zabawy i animatorzy. 

Tak też było dekadę temu - w 2012 roku. Licznie zgromadzoną publiczność przywitał ks. Jan Pępek, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta.

Na scenie wystąpił m.in. Chór Parafialny pod dyrekcją Sylwii Rauch, Zespół „Jaciska” z Nowej Wsi oraz gości z Ukrainy. Także grupa ewangelizacyjna Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej nie tylko zaprezentował swoje zdolności wokalne. W trakcie imprezy dzieci mogły skorzystać m.in. z dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli i trampoliny. 

Dekadę temu, w ogłoszonych konkursach, kolejne miejsca zajęli:

kategoria: „Najciemniejszy prawdziwy albertyński bochen chleba”

  • I miejsce – Zespół z Ukrainy
  • II miejsce – KGW Huta Przedborska
  • III miejsce – KGW Domatków 
  • wyróżnienie – KGW Świerczów 
 

kategoria: „Albertyński podpłomyk gorący jak serce” 

  • I miejsce – KGW Świerczów
  • II miejsce – Zespół z Ukrainy 
  • III miejsce – KGW Domatków
  • wyróżnienie: KGW Huta Przedborska 

Pandemia przerwała organizację kolejnej edycji tego wydarzenia. Czy Albertynki wrócą w tym roku? 

- Nie jesteśmy jeszcze gotowi - mówi ks. Jan Pępek, proboszcz kolbuszowskiej parafii. Jak dodaje duchowny, festiwal na pewno jeszcze wróci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy