Reklama

Ewa Wójcicka wybrana Wolontariuszem Powiatu Kolbuszowskiego 2012. Zobacz zdjęcia sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Dziesięć lat temu, końcem listopada 2012 roku rozstrzygnięto trzecią edycję powiatowego konkursu o tytuł „Wolontariusza Powiatu Kolbuszowskiego 2012”. Nominowanych do tego tytułu zostało osiem osób. Jednomyślnie kapituła konkursowa przyznała ten tytuł Ewie Wójcickiej z Kolbuszowej.

Wręczenie statuetek dla wolontariusza i osób nominowanych, odbyło się w trakcie sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego  - 29 listopada 2012 roku. Dziesięć lat temu do tytułu „Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego 2012” nominowani byli: 

  • Ewa Wójcicka z Kolbuszowej - zgłoszona przez gminę Kolbuszowa
  • ks. Jan Michał Łukasik z Kopci - zgłoszony przez Urząd Gminy Dzikowiec
  • Elżbieta Wolan z Majdanu Królewskiego - zgłoszona przez Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim
  • Urszula Jaskuła z Raniżowa - zgłoszona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury, Sportu w Raniżowie
  • Stanisław Wilk z Leszcz - zgłoszony przez Urząd Gminy w Niwiskach
  • Karol Ziętek z Ostrów Baranowskich - zgłoszony przez Urząd Gminy w Cmolasie
  • Roman Jaskuła z Mazurów - zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury
  • Szymon Węglowski z Kolbuszowej - zgłoszony przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Kapituła konkursowa jednogłośnie zdecydowała, że tytuł ten trafił do Ewy Wójcickiej, przewodniczącej Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, która funkcję tę pełni od 1997 r. do dnia obecnego. 

- Jest przykładem niesienia bezinteresownej i dobrowolnej pomocy drugiemu człowiekowi. Jako przewodnicząca oddziału Caritas pomaga najuboższym, starszym, chorym i niepełnosprawnym, dzieciom z ubogich rodzin, oraz ofiarom klęsk żywiołowych

- można było przeczytać o pani Ewie w uzasadnieniu nominacji.

- Jest człowiekiem wrażliwym, aktywnym, otwartym na problemy innych ludzi. Zawsze chętna do pracy, pełna inicjatyw i podejmująca szereg działań z innymi osobami, z różnymi instytucjami w celu udzielenia wsparcia. Rocznie dzięki jej pracy i zaangażowaniu pomoc otrzymuje około 300 potrzebujących mieszkańców gminy Kolbuszowa

- tak opisywano laureatkę tytułu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy