Reklama

Dzień Seniora w Kolbuszowej Dolnej. Tak świętowali mieszkańcy w 2012 roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU Ponad 40-osobowa grupa mieszkańców Kolbuszowej Dolnej wzięła udział w imprezie zorganizowanej dekadę temu (4 listopada 2012 roku) w odremontowanym budynku wielofunkcyjnym. Tego dnia obchodzono Dzień Seniora.

Spotkanie z okazji dnia seniora zorganizowała Grażyna Halat, sołtys Kolbuszowej Dolnej wraz z radą sołecką. Na uroczystość zostało zaproszonych 180 mieszkańców. 

- Zaproszenia rozesłaliśmy do wszystkich naszych seniorów w wieku od 75 lat. W przyszłym roku granicę tę troszkę obniżymy i zaprosimy wszystkich od 70 roku życia 

- zapowiadała szefowa Kolbuszowej Dolnej.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych.

Seniorzy zostali obsypani słodyczami, a na ręce jednej z pań trafił bukiet kwiatów. O podniebienia najstarszych mieszkańców sołectwa zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Dolnej. 

Budynek, w którym odbyła się impreza, został oddany do dyspozycji mieszkańców rok wcześniej - 5 marca 2011 roku. Na jego modernizację gminie Kolbuszowa udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 360 292 zł z Unii Europejskiej. Pozostała kwota na tę inwestycję (492 067,03 zł) pochodziła z budżetu samorządu. 

W dniu oficjalnego otwarcia ówczesny sołtys Marian Skowroński nie ukrywał swojej radości związanej z tym, że po 30 latach oczekiwań (w tym 20 latach pełnienia przez niego funkcji gospodarza wsi), obiekt ten udało się zmodernizować.

- Z pewnością miejsce to będzie sercem naszej miejscowości. Mam nadzieję, że budynek ten będzie służył nie tylko szkole specjalnej, KGW oraz strażakom, ale wszystkim mieszkańcom. Do tej pory nie mieliśmy miejsca np. na organizację zebrań wiejskich czy obchodów Dnia Seniora. Teraz ono jest i z pewnością będzie cały czas tętnić życiem. Mogę powiedzieć, że jedno z moich marzeń się spełniło

- powiedział w 2011 roku sołtys Skowroński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy