Reklama

Dekadę temu: Lasowiackie Zimioki - Kolbuszowa Górna 2011 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

DEKADĘ TEMU W niedzielę, 25 września 2011 roku, dziesiątki osób zgromadziły się przy Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej, aby wziąć udział w Lasowiackich Zimiokach. Organizatorami imprezy był Zespół Ludowy „Górniacy”, Miejski Dom Kultury, OSP, KGW i Sołectwo w Kolbuszowej Górnej.

W apetycznym konkursie na Lasowiackie Kromki 2011 zwyciężyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Prymule” z Mechowca. Kolejne miejsca zajęły: KGW z Kolbuszowej Górnej oraz KGW w Domatkowie. Pysznych kanapek spróbować mogła również widownia. 

„Jarzębinki” z KGW w Weryni wyśpiewały pierwsze miejsce w konkursie Lasowiackie Ziemniaczane Country 2011. Na drugim miejscu znalazły się panie z KGW w Nowej Wsi oraz „Prymule” z KGW w Mechowcu. 

Nie zabrakło również występu Zespołu Pieśni i Tańca „Lesianie” z Kupna. 

W  konkursie Lasowiackie Jaśkowe Whisky podium na znaleźli się: KGW Cmolasianie, Zespół „Górniacy” i KGW Przedbórz. Do Kolbuszowej Górnej z nalewką „Uśmiech sołtysa” pędzonej do księżyca, przyjechało również KGW z Kupna. 

Dodatkowym punktem imprezy było oficjalne otwarcie placu wokół Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej, który w tym roku został wybrukowany. Z tej okazji piach na taczkach slalomem przewieźli: Henryk Chmielowiec, ówczesny sołtys wsi, Marek Opaliński, ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej oraz Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy