Reklama

Zmarła lekarz Halina Samojedny. Leczyła w ośrodku zdrowia w Cmolasie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Zmarła lekarz Halina Samojedny. Leczyła w ośrodku zdrowia w Cmolasie - Zdjęcie główne

Halina Samojedny była lekarzem w cmolaskim ośrodku zdrowia. | foto Pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ZMARLI Dzisiaj (10 lutego) odeszła lekarz Halina Samojedny. Była cenionym i znanym lekarzem nie tylko w powiecie kolbuszowskim. Miała 65 lat.

W czwartek (10 lutego) dotarła do nas informacja o śmierci lekarz Haliny Samojedny. Była ona wieloletnim lekarzem oraz kierownikiem ośrodka zdrowia w Cmolasie. Zmarła w wieku 65 lat. 

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci pani doktor Haliny Samojedny – kierownika ośrodka zdrowia w Cmolasie, której de facto byłem pacjentem. Funkcję kierownika ośrodka objęła 1 maja 1989 roku po nieodżałowanym śp. Krzysztofie Koźle, który również w stosunkowo młodym wieku odszedł z tego świata 

- mówi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas i dodaje dalej:

- Przez te wszystkie lata była przyjaciółką, opiekunką i przewodnikiem pracowników cmolaskiego ośrodka. Była lekarzem, który znał każdy problem i każdy zakątek budynku ośrodka. Lekarzem, który swoją niezwykłą osobowością stwarzał atmosferę spokoju i zaufania, szczególnie w tych trudnych czasach pandemii. Uważała pełne oddanie choremu i cierpiącemu człowiekowi za fakt naturalny, niewymagający żadnego wyróżnienia. Miała w sobie, w sposobie bycia, w sposobie odnoszenia się do innych, kulturę i dobroć. 

Była człowiekiem niezwykłej szlachetności i taką wśród nas pozostanie. Odeszła otoczona powszechnym szacunkiem i przyjaźnią w okresie, w którym jest potrzebna naszej lokalnej społeczności. Żegnam ją z wielkim żalem. Cześć jej pamięci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE