Reklama

Zmarł Stefan Białek, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Weryni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZSA-E Werynia/pixabay.com

Zmarł Stefan Białek, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół w Weryni - Zdjęcie główne

Stefan Białek zmarł w niedzielę, 21 sierpnia. | foto ZSA-E Werynia/pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ZMARLI W niedzielę, 21 sierpnia 2022 r., w wieku 89 lat zmarł Stefan Białek, dyrektor szkoły w Weryni.

Urodził się 26 grudnia 1933 r. w  Kupnie. Jego ojciec w latach 1930 do 1939 wraz z kilkoma obywatelami wsi prowadził działalność w ruchu spółdzielczym "Społem", a celem działalności było założenie sklepu we wsi w celu uniezależnienia się od handlu, który wówczas był zmonopolizowany.

Jak wspomina Stanisław Olszówka, nauczyciel oraz był dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, Stefan Białek w 1941 roku podczas okupacji niemieckiej rozpoczął naukę w szkole podstawowej i w tamtych warunkach ukończył trzy klasy. Od września 1944 roku kontynuował naukę w szkole podstawowej do 1948 roku. Następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Po czterech latach nauki w 1952 roku uzyskał świadectwo dojrzałości.

Po ukończeniu liceum nie został przyjęty na studia. Od października 1952 r., do sierpnia 1953 roku pracował w Narodowym Banku Polskim w Kolbuszowej. We wrześniu 1953 roku rozpoczął studia na Wydziale Rolnym UMCS w Lublinie. Wówczas studia były dwustopniowe i trwały w sumie sześć lat, które ukończył w maju 1959 roku.

- Na drugim roku studiów magisterskich jako przyszły inżynier rolnictwa podjął pracę na 1/2 etatu jako nauczyciel w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Fajsławicach w powiecie Krasnystaw. W lipcu 1959 roku został zatrudniony przez Oddział Oświaty Rolniczej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i skierowany do pracy w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Kolbuszowej

- pisze Stanisław Olszówka.

Po roku pracy podjął stacjonarne roczne studia pedagogiczne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów pedagogicznych wrócił do pracy w szkole rolniczej w Kolbuszowej.

W roku szkolnym 1964/1965 został przeniesiony do pracy w Zespole Szkół Rolniczych w Weryni, gdzie powierzono  mu obowiązki Kierownika Wydziału Kształcenia Zaocznego. Po 19-tu latach pracy w kształceniu zaocznym, od listopada 1982 roku, został powołany na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Weryni. Pełne poświęcenia pełnienie obowiązków dyrektora zespołu zakończył 31 sierpnia 1992 roku i przeszedł na emeryturę. 

- Na emeryturze opiekował się ciężko chorą żoną Marią. Jego nową pasją były pszczoły, którym oddawał cały wolny czas. Śp. Stefan Białek wychował dwoje dzieci, doczekał się wnuków. Jego odejście napełniło żalem i smutkiem rodzinę, przyjaciół i całą społeczność szkolną. Cześć Jego pamięci!

- napisał Stanisław Olszówka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy