reklama
reklama

Zmarł Paul Anselin, honorowy obywatel miasta nad Nilem. To dzięki niemu Kolbuszowa podpisała akt przyjaźni z francuskim Ploërmel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Zmarł Paul Anselin, honorowy obywatel miasta nad Nilem. To dzięki niemu Kolbuszowa podpisała akt przyjaźni z francuskim Ploërmel - Zdjęcie główne

Paul Anselin zmarł w wieku 91 lat. | foto UM Kolbuszowa

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLIPaul Anselin, wieloletni mer francuskiego Ploërmel, zmarł w środę (8 marca) w wieku 91 lat. To dzięki niemu Kolbuszowa podpisała akt przyjaźni z miastem w północnej Francji. - Odszedł wielki Przyjaciel Kolbuszowej - mówią o nim przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu.
reklama

- Odszedł wielki Przyjaciel Kolbuszowej, darzący wielkim szacunkiem historię, tradycje Polski i Polaków. Niech spoczywa w pokoju - napisali o zmarłym przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Anselin był długoletnim merem Ploërmel (w latach 1977-2008) oraz honorowym obywatelem kolbuszowskiej gminy.  To głównie dzięki jego otwarciu na kraje Europy Wschodniej Kolbuszowa podpisała w 1990 roku akt przyjaźni z francuskim miastem.

reklama

- Paul Anselin darzył Kolbuszową szczególną sympatią. Ploërmel ma wiele miast partnerskich, w różnych krajach, ale tylko o partnerstwie z Kolbuszową mówił, iż jest to ”jumelage des coeurs” – zbratanie serc

- czytamy na stronie magistratu.

Anselin był pomysłodawcą i inicjatorem budowy pierwszego we Francji pomnika papieża Jana Pawła II w Ploërmel, który został odsłonięty kilkanaście lat temu, 10 grudnia 2006 roku. - Każda delegacja z Kolbuszowej była zawsze przyjmowana serdecznie przez niego w Merostwie - słyszymy od kolbuszowskich władz.

Współpraca z Anselinem sięga 30 lat wstecz. W trudnym dla Kolbuszowej okresie transformacji z jego inicjatywy zorganizowano dla nas pomoc humanitarną. Szkoły średnie i podstawowe nawiązały współpracę ze szkołami w Ploërmel i rozpoczęły regularne wymiany młodzieży.

reklama

- Samorządowcy, lekarze, przedsiębiorcy i nauczyciele byli zapraszani do zaprzyjaźnionego miasta, aby korzystać z wiedzy i doświadczeń francuskich odpowiedników

- wspominają przedstawiciele magistratu, dodając, że dzięki temu zawiązało się mnóstwo przyjaźni pomiędzy mieszkańcami obydwu miast.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama