Reklama

Zmarł ksiądz Stanisław Ozga pochodzący z gminy Raniżów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

Zmarł ksiądz Stanisław Ozga pochodzący z gminy Raniżów  - Zdjęcie główne

Ks. Ozga zmarł w czwartek, 3 lutego. | foto pixabay,com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W czwartek, 3 lutego zmarł ks. prałat Stanisław Ozga. Urodził się on w Porębach Wolskich (parafia Raniżów).

Ks. Stanisław Ozga był emerytowanym proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grzęsce. Tam też odbędą się uroczystości pogrzebowe. 

Pogrzeb śp. ks. Stanisława Ozgi odbędzie się w sobotę, 5 lutego o godz. 14.

Jak czytamy na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej, ks. Stanisław Ozga urodził się 18 października 1949 r. w Porębach Wolskich (gmina Raniżów).


Śp. ks. Stanisław Ozga (fot. parafia Raniżów)

Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD przyjął święcenia kapłańskie 15 czerwca 1974 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Szebniach i Przeworsku.

Od 1983 r. do czasu przejścia na emeryturę (2020) był proboszczem parafii w Grzęsce. W 1986 r. został odznaczony przywilejem Expositorium Canonicale, zaś od 2010 r. był Honorowym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy