Reklama

Pogrzeb o. Michała Magdy SVD pochodzącego z Trzęsówki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W sobotę, 20 maja 2023 r., w 74 roku życia, w 51 roku życia w Zgromadzeniu Słowa Bożego i 44 roku w kapłaństwie, zmarł śp. o. Michał Magda SVD. Pochodził z Trzęsówki  (gmina Cmolas). Wczoraj (środa, 24 maja) w Pieniężnie odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Jak informowała diecezja rzeszowska, o. Michał był długoletni wykładowca Starego Testamentu w Seminarium Duchownym w Pieniężnie, misjonarz i wykładowca w Obwodzie Królewieckim, na Białorusi i w Legii Ural. - Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł na wieczną służbę Bogu wierny kapłan, cudowny człowiek nasz rodak ks. Michał Magda - napisała parafia w Trzęsówce

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele seminaryjnym w Pieniężnie (woj. warmińsko-mazurskie) w środę, 24 maja. O godz. 11 odprawiony został różaniec, a po nim, o godz. 11.30 msza święta żałobna. 

Po mszy ciało o. Michała Magdy spoczęło na cmentarzu seminaryjnym w Pieniężnie. 

- Liturgii pogrzebowej w kościele seminaryjnym przewodniczył i wygłosił homilię bp Jerzy Mazur SVD, kolega kursowy zmarłego. Obecny był także przebywający w Polsce bp Walenty Gryk SVD z Papui Nowej Gwinei, który poprowadził ceremonię na cmentarzu, współbracia werbiści z całej Polski oraz rodzina zmarłego

- przekazała parafia w Trzęsówce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy