Reklama

Ostatnie pożegnanie Marii Gul z Cmolasu. Pogrzeb odbył się w kościele w Cmolasie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Maria Gul pochodząca z Cmolasu była znaną i szanowaną postacią w gminie Cmolas i nie tylko. Była członkinią Zespołu Ludowego Cmolasianie od początku jego istnienia.

Maria Gul pochodziła z Cmolasu. Przeżyła 84 lata. Była znaną i szanowaną postacią w Cmolasie oraz członkiem zespołu Cmolasianie. Pogrzeb zmarłej odbył się w sobotę, 9 lipca, o godz. 14, w kościele w Cmolasie. 

Karol Ziętek, członek Zespołu Cmolasianie wspomina śp. Marię Gul jako osobę bardzo aktywną, przyjazną i ciepłą. Działa w zespole od początku jego istnienia. 

- Brak jest nam jej w zespole. Miała świetne skecze, które też sama tworzyła, śpiewała. Miała świetne pomysły. Będzie nam jej bardzo brakowało. Była aktywna do końca, wniosła bardzo dużo do naszego zespołu 

- mówi Karol Ziętek. 

- Była współzałożycielką Zespołu Ludowego Cmolasianie oraz aktywną Członkinią, której od roku 2016 choroba uniemożliwiła dotychczasowe zaangażowanie. Pani Maria z niezwykłą autentycznością odtwarzała liczne role w widowiskach obrzędowych Zespołu w tym „Jasełka", „Chrzciny", „Zaloty", „Śniadanie Wielkanocne", „Wieczór Andrzejkowy", a także „Wesele Cmolaskie", które Zespół odtworzył na planie filmowym. Była pierwszoplanową aktorką i autorką licznych skeczy i monologów. Jej gra aktorska oraz interpretacja wzbogacona gwarą lasowiacką wzruszała i bawiła. Niezwykle wiernie i w barwny sposób potrafiła odtworzyć mowę, zwyczaje i problemy dawnych mieszkańców regionu. Liczne występy niezastąpionej Pani Marii zapisały się w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję Ją poznać i Jej wysłuchać. Na zawsze pozostanie w naszej Pamięci

- wspomina Edyta Kus-Mokrzycka, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy