Reklama

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas wspomina zmarłą prezes Małgorzatę Szostak: - Będziemy pamiętać jej osobowość i dorobek społeczny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas wspomina zmarłą prezes Małgorzatę Szostak: - Będziemy pamiętać jej osobowość i dorobek społeczny - Zdjęcie główne

Małgorzata Szostak zmarła w poniedziałek, 11 kwietnia. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W poniedziałek, 11 kwietnia, zmarła Małgorzata Szostak. Była prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik "Nasza Wieś". Miała 56 lat.

Małgorzata Szostak funkcję prezesa w stowarzyszeniu pełniła od samego początku. Była ona jedną z osób, które podjęły decyzję o jego utworzeniu w 2008 roku i przejęciu szkoły w Jagodniku, która miała zostać zamknięta. 

Szkoła w Jagodniku pod skrzydłami stowarzyszenia, którym kierowała Małgorzata Szostak, rozkwitła i do tej pory radzi sobie bardzo dobrze. Uczęszcza do niej sporo dzieci, a rodzice są zadowoleni z poziomu nauczania. Małgorzata Szostak zmarła w poniedziałek, 11 kwietnia. Pogrzeb odbył się w środę, 13 kwietnia, w kościele w Trzęsówce. 

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci pani prezes Małgorzaty Szostak - mówi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

- To niespodziewane odejście zabrało z naszego grona osobę pełną energii, zapału, oddaną idei pracy dla społeczności Jagodnika i gminy Cmolas. Stanęła w roku 2008 na czele zawiązanego przez mieszkańców Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik, którego głównym celem było utworzenie szkoły podstawowej i przedszkola. Dbała o wysoki poziom tych instytucji oraz estetykę powierzonych obiektów

- wspomina wójt Cmolasu.

- Była orędowniczką budowy sali sportowej przy szkole w Jagodniku, co w konsekwencji jej marzenia się spełniają. Niewątpliwie była osobą zasłużoną dla miejscowości Jagodnik. Modelowo współpracowała ze środowiskiem wsi, rodzicami i całym otoczeniem, co przełożyło się na wysoki poziom edukacyjny szkoły i przedszkola, będąc przykładem, jak można rozwiązywać trudne problemy społeczne. Trudno będzie nam, którzy mieliśmy zaszczyt pracować z nią, pogodzić się z tym, że jej braknie. Będziemy pamiętać panią prezes Małgorzatę Szostak, jej osobowość i dorobek społeczny

- podkreśla włodarz cmolaskiej gminy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy