Reklama

Zofia i Józef Bryk z Nowej Wsi są ogromnie wdzięczni za pomoc po pożarze - Składamy wielkie Bóg zapłać - mówi małżeństwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Serafin

Zofia i Józef Bryk z Nowej Wsi są ogromnie wdzięczni za pomoc po pożarze - Składamy wielkie Bóg zapłać - mówi małżeństwo - Zdjęcie główne

Zofia i Józef Brykowie z Nowej Wsi po pożarze starają się ułożyć swoje życie na nowo. | foto J. Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zofia i Józef Brykowie z Nowej Wsi przeżyli niewyobrażalną tragedię. Po pożarze, gdzie żywcem spłonęły ich krowy, kury i króliki, a wraz z nimi prawie cały dobytek, zaczynają nowy etap w swoim życiu. Przygotowują się także do świąt Bożego Narodzenia.

Do tragicznego pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek (3 - 4 listopada) w Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa). Ogień całkowicie zniszczył stodołę i stajnię. Wielu ludzi wsparło finansowo rodzinę, której ogień zabrał cały dobytek ich życia. - Pomaga nam wiele osób. Przyjeżdżają, pytają, czy nam czegoś nie trzeba, chcą nas wspierać  - mówi wdzięczny pan Józef, nie kryjąc swojego wzruszenia. 

Mieszkańcy Nowej Wsi każdego wieczoru z niepokojem kładą się spać. - Budzę się w nocy, o tej godzinie, kiedy pożar wybuchł. Czuję niepokój. To już na zawsze pewnie w nas zostanie. Ten strach - mówi pani Zofia. 

Ubraliśmy choinkę

Pomimo niewyobrażalnej tragedii państwo Zofia (71 l.) i Józef Brykowie (74 l.) z Nowej Wsi nie tracą nadziei. Podkreślają, że chcą odbudować swoje gospodarstwo i zacząć żyć na nowo. Już teraz mają plany, że po odbudowaniu stajni, na wiosnę kupią krowę i kury, aby z powrotem móc pracować. 

Od pani Zofii usłyszeliśmy, że mają już zakupiony blaszany garaż, w którym mogą przechowywać opał na zimę czy ziemniaki. Powoli państwo Brykowie przygotowują się także do świąt. - Ubraliśmy choinkę, będziemy mieć wigilię w domu, przyjedzie do nas pewnie rodzina - mówi Zofia Bryk. 

Oni pomogli

Za okazaną pomoc chcieli oni także podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. 

- Na ręce komendanta straży pożarnej w Kolbuszowej, zastępom JRG, OSP w Nowej Wsi, Kolbuszowej Dolnej, Kolbuszowej Górnej, Świerczowa, Siedlanki, za trud i poświęcenie w ratowaniu naszego dobytku z pożaru. Podziękowania dla burmistrza Kolbuszowej Jana Zuby, za wszelką pomoc oraz sąsiadom, znajomym, rodzinie i anonimowym darczyńcom za pomoc materialną i duchową, proboszczowi ks. Janowi Pępkowi z parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej, także Kołu Caritas za zbiórkę pieniężną, Bóg zapłać, pani sołtys Grażynie Maziarz i radzie sołeckiej z Nowej Wsi za zbiórkę finansową, kierownictwu gospodarki komunalnej za wszelką pomoc, redakcji Korso Kolbuszowskie, Nowin i Telewizji Polsat, ks. proboszczowi z parafii św. Genowefy za pomoc materialną, Bóg zapłać, policji w Kolbuszowej i innym służbom nie wymienionym, serdecznie dziękujemy. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia niech Mała Dziecina wszystkim Wam błogosławi, szczęśliwego Nowego Roku, składamy wielkie Bóg zapłać

- napisali Zofia i Józef Brykowie. 

Pani Zofia Bryk wraz ze swoją sąsiadką napisała wzruszający wiersz.

"Dobrym być"

Życie jest piękne wspaniałe,

Każdy powinien to wiedzieć,

A radość serca swojego,

Drugiemu dawać w potrzebie,

Bo to, co piękne wspaniałe,

Zostanie na długie lata,

I trzeba cieszyć się życiem,

Ono tak szybko ulata,

Życie tak szybko przemija,

A my w zadumie stoimy,

Serce szuka spokoju,

O mój Ty Panie jedyny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy