Reklama

Znamy konkretną liczbę łóżek, które zostaną zlikwidowane w kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: ndz, 20 sty 2019 17:00
Autor:

Znamy konkretną liczbę łóżek, które zostaną zlikwidowane w kolbuszowskim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, do wojewody wpłynął wniosek SP ZOZ w Kolbuszowej o wpis zmian w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

- W powyższym wniosku  podmiot leczniczy wskazał, iż na pięciu oddziałach zmniejsza o 33 liczbę łóżek, natomiast zwiększa ich liczbę na oddziale urologii o dwa łóżka - dodaje rzecznik.  Na 10 stycznia tego roku w kolbuszowskiej lecznicy są w sumie 152 łóżka dla pacjentów.

Przypomnijmy, że decyzję o likwidacji części łóżek dyrektor Zbigniew Strzelczyk podjął po wejściu w życie rozporządzenia określającego normy zatrudnienia pielęgniarek. Aby się dostosować do nowych przepisów, musiał zatrudnić dodatkowe pielęgniarki lub łóżka usunąć. Ostatecznie szef szpitala wybrał drugą opcję. - Zmiana liczby łóżek szpitala jest modyfikacją jedynie teoretyczną, która absolutnie nie spowoduje ograniczenia działalności poszczególnych "zredukowanych" oddziałów - zapewnia dyrektor. 

Likwidowane łóżka
- Oddział chirurgii ogólnej - 2
- Oddział dziecięcy - 8
- Oddział chorób wewnętrznych - 12
- Oddział nefrologii - 10
- Oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej - 1

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  masakra

  SKANDAL- TO jest niedorzeczne, czy ktoś się w końcu tym zaopiekuje Szpital to podstawa, przecież zdrowie jest najważniejsze..... ale co tam lepiej sobie nagrody dawać w urzędach...niż na szpital.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -0

  Zmartwiona

  Powinni już go dawno wywalic na zbity pysk może inny by się lepiej zajął

 • 3 lata temu | ocena +3 / -0

  Lol

  Oczywiście na pielęgniarki pieniędzy nie ma , ale dla starosty się znajdzie szśćdziesiąt kilka tysięcy i nie tylko. Paranoja

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  łóżka

  a strzelczyk jest dalej ,bez zmian,

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  NFZ

  Zdychajcie ludzie.