Reklama

Reklama

Znak "Lipnica" w Osiej Górze nadal stoi. Wójt zapewnia, że ma się to zmienić

Opublikowano: 27 września 2019 10:05
Autor:

Znak "Lipnica" w Osiej Górze nadal stoi. Wójt zapewnia, że ma się to zmienić  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasi Czytelnicy coraz częściej dopytują, kiedy zarządca drogi wymieni znak drogowy w Osiej Górze.

Przy drodze wojewódzkiej nr 875 za Dzikowcem stanął znak informujący, że wjeżdżamy do Lipnicy. - Przecież to jest Osia Góra, a nie żadna Lipnicy - mówi mieszkaniec. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Józefem Tęczą, wójtem gminy Dzikowiec. Jak zapewnił nas włodarz, znak Osia Góra powróci na swoje miejsce. 

Co na to zarządca drogi? Jak informuje Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przy drodze wojewódzkiej nr 875 ustawione zostanie ponownie oznakowanie z nazwą Osia Góra. - Projekt organizacji ruchu jest już zmieniony, a tablice powinny pojawić się przy drodze do końca przyszłego tygodnia - zapewnia dyrektor Miąso. - Pod względem prawnym poprawne są również pozostałe wymienione nazwy, jednakże Osia Góra oprócz tej zgodności posiada dodatkowy walor lokalnej tradycji i utrwalenia w świadomości uczestników ruchu i mieszkańców miejscowości - zaznacza nasz rozmówca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.