Reklama

Zmniejszyły się zapasy wody dla kilku sołectw w gminie Kolbuszowa. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Zmniejszyły się zapasy wody dla kilku sołectw w gminie Kolbuszowa. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Ciśnienie w sieci będzie niższe lub woda może mieć np. inny kolor. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ruszył remont zbiorników na wodę przy ul. Przemysłowej w Kolbuszowej. Jeden z nich został wyłączony z użytkowania. Tym samym zmniejszyły się zapasy wody dla miasta i kilku sołectw. Co to oznacza dla mieszkańców?

Do Kolbuszowej woda tłoczona jest siecią wodociągową z terenu gminy Cmolas. Jej część jest wykorzystywana na bieżąco przez mieszkańców miasta i siedmiu sołectw, a reszta (nadmiar) jest magazynowany w dwóch zbiornikach znajdujących się przy ul. Przemysłowej. 

- Kiedy jest przerwa w pompowaniu wody, to wykorzystywana jest ta, która została zmagazynowana - wyjaśnia Mieczysław Skowron z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. 

W tym roku rozpoczęto remont jednego z dwóch zbiorników. Prace będą trwały do końca października. -  W celu przeprowadzenia prac remontowych zaszła konieczność czasowego wyłączania z eksploatacji jednego ze zbiorników i tym samym zmniejszył się zapas magazynowanej wody dla miejscowości: Kolbuszowa, Kolbuszowa Dolna, Kolbuszowa Górna, Nowa Wieś, Świerczów, Zarębki, Werynia, Kłapówka - informują przedstawiciele ZGKiM w Kolbuszowej. 

Co to oznacza dla mieszkańców? Zakład nie przewiduje zakłóceń w funkcjonowaniu systemu sieci wodociągowej oraz przerw w dostawie wody. Może się jednak zdarzyć, że ciśnienie w sieci będzie niższe lub woda może mieć np. inny kolor. Do takiej sytuacji może dojść w okresie letnim, kiedy wody z gminnej sieci używa się dużo więcej. 

 - Gdyby doszło do takiej sytuacji, prosimy o informację, a podejmiemy odpowiednie działania - mówi Mieczysław Skowron. 

 Z ZGKiM można kontaktować się w dni robocze od 7 do 15 pod nr tel. 17 2275 227, 17 2271 999 lub 17 2271 922. Poza godzinami pracy zakładu telefony odbiera osoba dyżurująca - 601 096 462.

Remont zbiornika na wodę, który ma 2 tys. m3 pojemności, obejmuje m.in. jego czyszczenie wewnątrz, uzupełnienie ubytków i wymianę całej armatury. Po zakończeniu prac firma zajmie się drugim zbiornikiem o tej samej pojemności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy