Reklama

Żmija "celebrytka" z Nadleśnictwa Kolbuszowa

Opublikowano:
Autor:

Żmija "celebrytka" z Nadleśnictwa Kolbuszowa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilka dni temu, zdjęcie wygrzewającej się do słońca na asfalcie żmii zygzakowatej, zamieściło Nadleśnictwo Kolbuszowa.

- Pojawiły się już pierwsze gady w lesie - napisali pracownicy nadleśnictwa w opisie fotografii. - Zdjęcie zostało zrobione w lasach w Lipnicy (gm. Dzikowiec) - wyjaśnia Natalia Batory z Nadleśnictwa Kolbuszowa. 

Fotografia została pokazana w piątkowym wydaniu programu Teleexpress Extra na TVP.  - Nasza piękność pokazała się również na szklanym ekranie. Pozostaje nam tylko jej pogratulować sławy - napisali na swoim profilu na Facebooku pracownicy nadleśnictwa.


Co zrobić, gdy spotkamy żmiję na swoje drodze? Najlepiej ją ominąć. Pierwszą reakcją żmii na zagrożenie jest zawsze ucieczka. Gdy nie ma gdzie uciec, zaczyna syczeć, sygnalizując swoją obecność. Jeżeli się nie wycofamy, może zaatakować, kąsając na wysokość do kilkunastu centymetrów.

Co dalej? Leśnicy radzą, aby przede wszystkim zachować spokój, ponieważ przyspieszone tętno tylko przyspieszy rozprzestrzenianie się jadu po organizmie. Krew z rany musi swobodnie wypłynąć. Trzeba unieruchomić kończynę i ułożyć ją poniżej poziomu serca, po czym  jak najszybciej udaj się z osobą towarzyszącą do szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE